جلوه تاریخ و طبیعت در کاپادوکیای ترکیه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شهر صخره‌ای کاپادوکیا در استان نوشهیر از مقاصد مهم گردشگری ترکیه به شمار می رود و به دلیل جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، پری باجالاری، شهرهای زیرزمینی‌ و اتاق‌هایی در دل صخره‌ها، سالانه در در هر فصلی از سال میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است.

گردشگران داخلی و خارجی که برای شرکت در تورهای پرواز با بالون های هوای گرم به شهر کاپادوکیه ترکیه سفر می کنند، شور و هيجان مشاهده طلوع خورشید از فراز آسمان این شهر را تجربه می کنند.

کاپادوکیه به دلیل داشتن ویژگی‌های خاص توپوگرافی و مناظر شگفت‌انگیز و خیره‌کننده، یکی از مناطق مهم گردشگری ترکیه است.

پیش از طلوع خورشید در شهر کاپادوکیه، بالون‌ها از سوی تیم های متخصص آماده و با آغاز طلوع خورشید پروازها از منطقه «گورمه» آغاز می‌شود. بالون های هوای گرم به آرامی بین دره ها و برفراز صخره های تاریخی و اعجاب انگیز حرکت می‌کنند.

با شروع پرواز و مشاهده طلوع خورشید بر فراز کاپادوکیه، گردشگران به عکاسی از منظره خیره کننده طلوع آفتاب می پردازند.

شهر کاپادوکیه به یکی از شناخته‌شده‌ترین مکان‌ها برای تجربه‌ی پرواز با بالون هوای گرم در جهان تبدیل شده است. شرایط جوی به طور متوسط 300 روز سال برای پرواز با بالون در این منطقه مساعد است. گردشگران در این شهر می‌توانند در تورهای مختلف پرواز با بالون، از 45 دقیقه الی 1.5 ساعت شرکت کنند.

گفتنی است که شهر کاپادوکیه در مرکز فلات آناتولی در میان استان‌های نوشهیر، قیصریه و نیغده در ترکیه واقع و به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین و مهم ترین مناطق توریستی کشور شناخته می شود. این منطقه طی 6 ماهه نخست 2017 میزبان نزدیک به 200 هزار گردشگر داخلی و خارجی بوده است.