61 میلیارد تومان از داراییهای باشگاه پرسپولیس غیب شده است!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بررسی ترازنامه مالی باشگاه پرسپولیس تهران، از گم شدن 61 میلیارد تومان از دارای های این باشگاه حکایت دارد.
خبرگزاری “ایسنا” امروز یکشنبه 19 آذر/ 10 دسامبر، در گزارشی مفصل از وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس تهران نشان داده است که در بین سالهای 94 و 95 شمسی، 61 میلیارد تومان از داراییهای ثابت مشهود این باشگاه گم شده است. دارایی‌های ثابت مشهود عبارت از املاک و دارایی‌های قابل مشاهده‌ای است که به صورت بلندمدت در اختیار یک مجموعه قرار می‌گیرد.

ایسنا پس از این مشاهده می نویسد که این دارایی ها شاید فروخته شده است تا بدهی های این باشگاه پرداخت شود، اما با برررسی بیشتر ترازنامه دو سال اخیر این باشگاه ملاحضه می شود که بدهی های این باشگاه در این مدت نه تنها کم نشده است بلکه بیشتر نیز شده است. در ابتدای این گزارش نیز ایسنا با بررسی خلاصه ای نشان داده است که این باشگاه سالهاست که زیان ده است چون گردش مالی این باشگاه منفی است و بدهی بسیار بالایی نیز دارد.

ایسنا در انتهای این گزارش می پرسد: «چرا هیج فردی تاکنون برای سوء مدیریت مالی در این باشگاه‌ها و کلا مجموعه فدراسیون و فوتبال ایران بازداشت و زندانی نشده است؟». باشگاه پرسپولیس، به همراه باشگاه استقلال، یکی از دو باشگاه دولتی در ایران است که حکومت ایران سالانه میلیاردها تومان برای آنها هزینه می کند و با وجود بدهی های بالای این دو باشگاه، با واگذاری آن به بخش خصوصی نیز مخالفت می شود.

رفتن به نوار ابزار