5 روزنامه در سودان بخاطر انتقاد از گرانی توقیف شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،”عثمان باونین” رئیس حزب “کنگره البجا” سودان از توقیف 5 روزنامه در این کشور خبر داده است.

او در این خصوص ادامه داده است مقام های دولتی سودان روز یکشنبه 5 روزنامه را که مقالاتی در انتقاد از اوضاع بد اقتصادی سودان و سیاست های حزب حاکم منتشر کرده بودند، توقیف کردند.

وی اظهار داشته است زندگی بیشتر سودانی ها به دلیل افزایش قیمت کالاها ، به جهنم تبدیل شده است و بار دیگر صف های نان و سوخت شکل گرفته است.
او افزوده است فساد در دولت سودان رخنه کرده و منابع کشور در حال غارت شدن است ، جنگ قدرت میان قدرتمندان در جریان است و حالت فوق العاده در نقاط مختلف کشور تمدید می شود.
باونین تصریح کرده است نیروهای امنیتی سودان خود را برای مقابله با فعالان و انقلابی ها آماده کرده اند و بازداشتگاه ها نیز آماده شده است تا هزاران نفر از رهبران سیاسی و جوانان را در خود جای دهد.
شبکه اسکای نیوز عربی نیز در پایگاه خبری خود نوشته است نیروهای نظامی سودان در جریان اعتراض ها به افزایش قیمت نان، یک دانشجو را کشتند و یکی از رهبران مخالفان را نیز دستگیر کردند.
دولت سودان اواخر ماه گذشته اعلام کرد یارانه برخی کالاها را حذف می کند ودر نتیجه قیمت برخی مواد غذایی و کالاها مانند نان افزایش یافته است.
حذف یارانه در چارچوب سیاست ریاضت اقتصادی دولت سودان صورت گرفته است.