​وزیر دفاع آمریکا: حملات سنگین اما هدفمند بود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)جمعه شب در یک کنفرانس خبری در پنتاگون، جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا با اشاره به حمله سال گذشته آمریکا به تاسیسات دولت سوریه پس از یک حمله شیمایی دیگر در این کشور گفت: رژیم اسد به روشنی پیام سال گذشته را دریافت نکرد، بنابراین، این بار شدیدتر حمله کردیم.

او به خبرنگاران گفت اطمینان دارم که دولت سوریه حمله شیمیایی هفته گذشته را مرتکب شده است. به گفته او در حمله شیمیایی رژیم سوریه دست کم از یک نوع عامل شیمیایی استفاده شده است.

وزیر دفاع آمریکا گفت روسیه پیش از وقوع این حملات از آن مطلع نشده بود.

آقای متیس حملات صبح شنبه علیه دولت سوریه را سنگین و هدفمند خواند. او همچنین عنوان کرد که این حملات برای جلوگیری از استفاده از تسلیحات شیمیایی است و عملیات علیه داعش جدای از این حملات است.

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک آمریکا نیز گفت تنها واکنش نظامی به حملات آمریکا، فرانسه و بریتانیا مقابله ضد هوایی در سوریه بوده است. او گفت سه هدف در سوریه مورد حمله قرار گرفتند: یک مرکز تحقیقات نزدیک دمشق، یک انبار تسلیحات شیمیایی در غرب حمص، و یک مرکز فرماندهی و انبار دیگر تسلیحات شیمیایی در نزدیکی دمشق.

به گفته ژنرال دانفورد، اهدافی که در حمله نابود شدند به طور خاص با قابلیت های تسلیحات شیمیایی دولت سوریه مرتبط بودند.

مقامات نظامی آمریکا گفتند که اهداف به نوعی انتخاب شدند که هم از تلفات غیرنظامیان جلوگیری شود و هم قابلیت‌های شیمیایی دولت سوریه کاهش یابد./ صدای آمریکا

رفتن به نوار ابزار