۸۱۳ زن در سال ۲۰۱۷ در گواتمالا قربانی خشونت مردان شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) براساس آخرین آمار معتبر جهانی در سال ۲۰۱۷، دست کم ۸۱۳ زن قربانی خشونت مردان در گواتمالا شده اند.

 “کشتار زنانیافمیسایدمصادیق بارز خشونت علیه زنان و قتل به خاطر جنسیت است که بر اساس آخرین گزارشات نهادهای بین المللی روز به روز در جهان و بویژه آمریکای مرکزی در حال افزایش است. از این نظر، کشور گواتمالا، دومین کشور جهان دارای بیشترین آمار قتل و کشتار زنان یا فمیساید در جهان به شمار می آید و در این کشور به گونه ی فجیع و وحشتناک این واقعه رخ می دهد؛ برخی آمارها حکی از آن است که به ازای هر یک میلیون نفر، ۹۲ الی ۹۴ مورد قتل زنان در این کشور اتفاق می افتد.

در آخرین گزارش نهاد زنان ملل متحد در ۴ اوریل ۲۰۱۳ در توصیف بالا بودن آمار کشتار زنان در این کشور آمده است هر زمان که جسد یک زن در نقطه ای از شهر پیدا می شود، حداقل چهار خانواده حاضر می شوند تا ببینند که آیا جسد کشف شده، متعلق به یکی از عزیزان آنهاست یا خیر.

مطابق آمارهای سازمان های منطقه ای، در بیش از نیمی از مجموع ۲۵ کشور آمریکای لاتین، میزان ارتکاب جرم «فمیساید»بسیار بالاست. برطبق گزارشات ارائه شده دراجلاس پنجاه و هفتم کمیسیون مقام زن در مارس سال جاری، در یک سال ۶۴۷ زن در السالوادور و ۳۷۵ زن در گواتمالا کشته شدند و در کشوز هندوراس، «فمیساید» دومین عامل مرگ زنان در سنین باروری محسوب می شود.

با وجود این آمار بالای خشونت در این کشورها، حکومت ها چندان علاقه ای به پیگیری قضایی چنین جنایاتی نیستند، چیزی که بارها از طرف سازمانهای بین المللی به این کشورها هشدار داده شد است.

رفتن به نوار ابزار