۱۴ تن از کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه در کانال تلگرامی اعلام کرد که روز گذشته ۱۴ نفر از کارگران این شرکت بازداشت شده‌اند.

به گزارش این تشکل کارگری، دیروز یکشنبه ۱۴ مهر (ششم اکتبر) سه کارگر نیشکر هفت‌تپه به نام‌های یوسف بهمنی، محمود خدایی و ایمان اخضری توسط پلیس امنیت در هفت‌تپه بازداشت شده‌اند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه در کانال تلگرامی خود افزوده است: «همچنین یازده نفر دیگر از کارگران هفت‌تپه که در مسیر رفتن به تهران برای ملاقات با نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس عازم بودند، با هماهنگی پلیس اطلاعات وامنیت شوش، در عوارضی بزرگراه خرم‌آباد تهران بازداشت شدند.»

این سندیکا علت بازداشت این کارگران را “نامعلوم” اعلام کرده است. خبرگزاری کار ایران “ایلنا” نیز تأیید کرد که «شب گذشته، تعدادی از کارگران نیشکر هفت‌تپه برای دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس قصد آمدن به تهران را داشتند که در میانه راه، ظاهرا بازداشت شده‌اند.»

به گزارش این خبرگزاری: «در بین این کارگران اعضای شورای اسلامی کار این واحد صنعتی بودند که قصد داشتند در ارتباط با مشکلات این واحد تولیدی با نمایندگان مجلس دیدار و رایزنی نمایند. کارگران هفت‌‌تپه در مورد این کارگران ابراز نگرانی کردند.»

به گزارش ایلنا: «ظاهرا امروز نیز اعتراضات کارگران هفت‌تپه با خواسته بازگشت به کار همکاران تعدیلی‌شان ادامه دارد؛ بیش از ده روز است که این کارگران خواستار بازگشت به کار بیش از بیست نفر از همکاران اخراجی خود هستند.»

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت کارگران این شرکت را به عنوان “عملی بغایت ناپسند، زشت و ضد کارگری” محکوم کرده و خواستار “آزادی بی قید و شرط تمامی بازداشت‌شدگان” شده است.

این تشکل کارگری اسامی کارگرانی را که در “عوارضی خرم‌آباد” بازداشت شده‌اند، محمد خنیفر، ابراهیم عباسی منجزی، امید آزادی، حسن جوادی کهنگی، مهدی داودی، محمد امیدوار، عماد کثیر و بنی سعد عنوان کرده است. اسامی سه کارگر دیگر هنوز مشخص نیست.

رفتن به نوار ابزار