یک مقام نظامی ایران: تلگرام به ما خیانت کرد، باید محاکمه شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافندغیرعامل ایران گفته است که تلگرام یک مجرم امنیتی است که به ما خیانت کرده است و نباید اجازه دهیم دوباره به کشور بازگردد.

رییس سازمان پرافند غیر عامل ایران گفته است کهتلگرام به ما خیانت کرده است و باید برای افشای اطلاعات ما محاکمه شود، نباید اجازه برگشت به آن داده شود.جلالی در این باره افزوده است: وقتی که دولت محترم تصمیم بر کنترل تلگرام گرفت یک دفعه همه آشوب تمام شد. پس نقش تلگرام در آشوب ها و براندازی نقش اصلی است و بنابراین شبکه اجتماعی تلگرام یک مجرم امنیتی بوده و اقدام بر علیه امنیت ملی ما دارد لذا برگشت این شبکه یعنی اجازه دهیم دوباره آن ها علیه ما توطئه کنند.

شبکه تلگرام با بیش از 40 میلیون کاربر در ایران (آمار اعلامی از مدیران این شبکه)، پس از آغاز اعتراضات ضدحکومتی اخیر در ایران فیلتر شد. رییس جمهور ایران گفته است که فیلتر این شبکه باید رفع شود. براساس داده های رسمی بیش از 9000 نفر در ایران از طریق این شبکه شاغل بوده اند. مردم خواهان بازگشت این شبکه هستند.

جلالی گفته است که این شبکه اجتماعی اطلاعات بیش از 40 میلیون کاربر ما را در اختیار داشت و به همین دلیل هم کشورهایی مثل امریکا و اسراییل و سازمان مجاهدین خلق مشتری این اطلاعات این شبکه بوده اند. او گفته که “فضای سایبر کشور توسط دشمنان اشغال شده است”. جلالی عدم اجرای اقتصاد مقاومتی تعریف شده توسط رهبر ایران عامل بوجود آمدن “نارضایتی های اخیر” بوده است.