یک ماه از بازداشت لسانی گذشت؛ اردبیل همچنان در اعتراض

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شب گذشته ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ همزمان با سپری شدن یک ماه بازداشت خودسرانه عباس لسانی از سوی نیروهای امنیتی اردبیل، فعالین ملی-مدنی تورک آذربایجانی بار دیگر با نصب پوسترهای گسترده در این شهر، آزادی این فعال سرشناس آذربایجانی را خواستار شدند.

چاپ و توزیع پوستر با طرح‌های متفاوت، دیوار نویسی ، دیوارگرافی ، لیبل پلاتها در سایزهای مختلف و پخش اعلامیه از جمله اقدامات مرتب و میدانی بوده که فعالین اردبیل در یکماه گذشته، اعتراضشان به بازداشت این فعال شناخته شده را از خود نشان داده‌اند.

اعتراض به بازداشت عباس لسانی در تهران و دیگر شهرهای آذربایجان هم با دیوار نویسی ، پخش اعلامیه و نصب پوستر در حجم بالا پیگیری شده‌ است.

کمپین‌ها و هشتگ‌های ترند شده در شبکه‌های مجازی نیز واکنشها به بازداشت خودسرانه این فعال ملی-مدنی تورک را تشدید بخشیده است.

در این بین شمار زیادی از شهروندان تورک با انتشار ویدیوهای ۳۰ ثانیه‌ای،ضمن محکوم کردن شرایط نامعلوم نگهداری لسانی، آزادی بی‌قید و شرط او را خواستار شده‌اند. این روزها شعاع این کمپین ۳۰ ثانیه‌ای بیشتر و بیشتر گردیده است.

همچنین، فعالین مدنی تورک در اروپا و آمریکا با تجمعات و نامه‌نگاری به ارگانهای حقوق بشر، بیانیه‌های و نامه‌نگاریهای اعتراضی احزاب رسمی کشورهای تورک به مسئولین ایران و تنظیم و انتشار گزارشها و مصاحبه‌ها در خبرگزاری‌های بین‌المللی نیز از جمله اقدامات اعتراضی بوده که در رابطه با این بازداشت صورت گرفته است.

عباس لسانی از تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ پس از شرکت در یک جلسه واخواهی در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز از سوی نیروهای قضایی -امنیتی ربوده و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده است.
دلیل این اقدام نیروهای امنیتی هنوز مشخص نشده است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار