یک لیدر انصار حزب‌الله، حسن روحانی را به مرگ تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز به نقل از شبکه جهانی کلمه- سردار سعید قاسمی از فرماندهان جنگ ایران و عراق با حمله لفظی به حسن روحانی و کابینه‌اش، رئيس‌جمهور نظام تهران را تلویحا به مرگ تهدید کرد.

او وعده داد مرگ روحانی تا پایان سال فرا برسد.

قاسمی که در کربلا سخن می‌گفت، با بیان این‌که اعضای دولت را محاکمه خواهد کرد، اظهار داشت: اگر دست‌مان نرسید، خدای ما لب استخر خفت‌گیری می‌کند!

این لیدر انصار حزب‌الله در بخشی دیگر از گفته‌هایش با سخنان كنايه‌آمیز خطاب به روحانی گفت: زائران از لب مرز تا کربلا برایت دعا کرده‌اند و این دعاهایی که در حق تو کرده‌اند من بعید می‌دانم که تا عید دوام بیاوری و کارت با کرام‌الکاتبین است.

این تهدیدها و استفاده از واژه «استخر» در حالی مطرح می‌شود که منتقدان معتقدند نيروهاى امنيتى، هاشمی رفسنجانی که از مخالفان سیاست‌های رهبر بود را در استخر به قتل رساندند.

پیش‌تر، پنج‌شنبه ۲۵ مرداد تجمعی اعتراضی در مدرسه فیضیه قم برگزار شد و در آن پلاکاردی به چشم می‌خورد که تهدید صریح حسن روحانی تعبیر شده بود. در این پلاکارد نوشته شده بود «ای آن‌که مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت.» و ظاهرا کنایه به مرگ مشکوک رفسنجانی دارد.

مطابق ارزیابی برخی روزنامه‌ها نظیر اعتماد و جمهوری اسلامی و شماری از فعالان سیاسی مانند عیسی سحرخیز، منظور از «استخر فرح» همان استخر در مجموعه سعدآباد است که اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۹ دی ماه ۹۵ در آن غرق شد.

مجموعه سعدآباد به «لیلا امامی»، همسر «امیرعباس هویدا» تعلق داشته و رفسنجانی از بخشی از فضای آن به عنوان یکی از دفترهای کارش استفاده می‌کرد. ظاهرا کسانی که پلاکارد را تهیه کرده و در دست گرفته‌اند، به اشتباه استخر این مجموعه را که پس از انقلاب ساخته شده «استخر فرح» دانسته‌اند.

«عیسی سحرخیز» با اشاره به شایعاتی که درباره کشته شدن احتمالی رفسنجانی وجود دارد نوشته بود: «متاسفانه این تابلو عملا تمامی شک و شبهه‌هایی که رسانه‌های خارجی بعد از فوت هاشمی ایجاد کرده بودند را زنده و تشدید می‌کند.»

گفتنی است که کمتر از یک‌هفته پس از برگزاری تجمع پر سر و صدای طلاب قم در مدرسه فیضیه، ماجرای «استخر فرح» و تهدید حسن روحانی به قتل در مراسم دعای روز عرفه تهران و توسط منصور ارضی از مداحان مشهور کشور تکرار شد.

بر اساس فیلمی که از سخنرانی منصور ارضی منتشر شده بود، وی با اشاره به اقدامات هاشمی رفسنجانی و برنامه‌های دولت حسن روحانی می‌گوید: «اون یارو آخرش در استخر مرد، این یارو هم آخرش در استخر می‌میرد.»

پس از این رویداد بود که تحلیلگران تاکید کردند اقدامات مدرسه فیضیه هم آن‌طور که گفته می‌شود، اتفاقی و بدون هماهنگی نبوده‌اند.

رفتن به نوارابزار