یک فعال عرب ایران در بازداشتگاه اطلاعات زیر شکنجه کشته شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) یک فعال عرب اهل شهر خفاجيه(سوسنگرد) در اقلیم عربستان ایران در بازداشتگاه اداره اطلاعات زير شكنجه كشته شد.

در 15 خرداد ماه 1397، اداره اطلاعات طى تماسى به خانواده حاتم مرمضى، به آنها گفتند كه جهت دريافت جسد فرزندشان به اين اداره مراجعه كنند.

حاتم مرمضى،20 ساله، فعال سياسى و فرهنگى عرب از اهالى شهر خفاجيه، حدود یک سال پیش در 22 خرداد 1396 توسط اداره اطلاعات در بيرون از منزل پدريش و در هنگام برگشت از منزل يكى از بستگانش در روستاى مالچيه توسط نيروهاى اداره اطلاعات ایران ربوده شده است.

مراجعه هاى مكرر خانواده به دادگاه انقلاب و ستاد خبرى و ديگر نهادهاى امنيتى بى نتيجه بوده است و اين نهادها از بازداشت حاتم مرمضى اظهار بى اطلاعى كرده اند.

بعضى از بازداشت شدگان كه توسط اداره اطلاعات در دى ماه 1396 بازداشت شده اند او را در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز ديده بودند و حتى به خانواده او خبر داده اند كه فرزندشان در بازداشتگاه اطلاعات است،اما بعد از يكسال كه اين جوان توسط اداره اطلاعات بازداشت شده بود خانواده او را بى خبر گذاشته اند.

عربهای ایران که ثروتمندترین و نفت خیزترین قسمت ایران را در اختیار دارند در بدترین شرایط اقتصادی و فقر زندگی می کنند و مانند دیگر ملیت های غیرفارس ایران از کوچکترین حقوق انسانی خود محروم هستند.

رفتن به نوارابزار