یک زن دیگر در میدان انقلاب روسری اش را بر سر چوب کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) یک زن دیگر در ایران در اعتراض به قانون پوشش اجباری حجاب، روسری خود را در ملا عام درآورده و بر سر چوب کرد.

براساس تصاویر منتشر شده در فضای مجازی ایران، این زن در میدان انقلاب بر بالای جعبه مخابرات رفته و شال سفید رنگ خود را بر سر چوب کرده است. پیشتر یک زن در همین میدان برای اولین بار در تاریخ حکومت جمهوری اسلامی دست به این هنجارشکنی زده بود. مدتی پس از این اتفاق نادر، نسرین ستوده، وکیل و مدافع حقوق بشر اعلام کرد که در تحقیقاتش درباره این زن به این نتیجه رسیده است که این زن که یک کودک ۱۹ ماهه نیز دارد، توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر شده و در بازداشت به سر می برد. عکس این زن در رسانه های معتبر و مشهور جهان پخش شد.

براساس قوانین ایران، یک زن نمی تواند خارج از خانه خود در اماکن عمومی بدون پوشش موهای خود بگردد. با ناقضان این قانون بر خورد می شود. حتی کسانی که موهای خود را می پوشانند نیز باید مطابق آنچه قوانین مشخص کرده است، عمل کنند و با کسانی که پوشششان خارج از این قوانین باشد نیز به عنوان ”بدحجاب” قانونا برخورد می شود. ایران در زمینه تبعیض علیه زنان از جمله نازلترین کشورهاست.

رفتن به نوارابزار