تصویب بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی دیگر برای سپاه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نمایندگان مجلس ایران، دولت را مکلف کردند مبلغ 20 هزار میلیارد ریال دیگر را نیز برای ”تقویت بنیه دفاعی، مقابله با تروریسم و حمایت از سپاه” پاسداران انقلاب ایران اختصاص دهند.

نمایندگان مجلس ایران پس از تصویب تخصیص بودجه ده هزار میلیارد تومانی به سپاه پاسداران انقلاب ایران، یک بودجه دیگر با مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال نیز به آن اضافه کردند.

بنا به آنچه مجلس ایران مصوب کرده است این بودجه قرار است به طور خلاصه صرف ” مقابله با تروریسم، تقویت سازمان اتمی و فعالیت های موشکی” شود.

نمایندگان مجلس ایران در نشست علنی صبح امروز  (یکشنبه) در جریان بررسی طرح موسوم ”به مقابله با قدامات ماجراجویانه و تروریستی امریکا” در منطقه، ماده 11 این لایحه را پس از رسیدگی به تصویب رساندند. به موجب مصوبه مجلس، به منظور تقویت بنیه کشور، افزایش توان بازدارندگی ایران، مقابله با تروریسم، توقیت بنیه دیپلماسی، رصد اطلاعاتی، پیشران و پدافند هسته‌ای، حفظ صبات منطقه و حمایت از سپاه پاسداران انقلاب ایران، دولت مکلف است مبلغ 20 هزار میلیارد ریال دیگر تخصیص دهد و نیز دولت موظف است به منظور توسعه فعالیت‌های صلح‌آمیز و فنی و پژوهشی و صنعتی از حوزه اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد هسته‌ای مبلغ 2 هزار میلیارد ریال به سرجمع اعتبارات تملک‌دارایی و سرمایه‌ای و هزینه‌ای بودجه سال ۹۶ سازمان اتمی این کشور به طور مساوری تخصیص دهد و پرداخت کند.

50 درصد مبلغ مزبور به منظور گسترش فعالیت‌های موشکی در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح ایران و 50 درصد دیگر میان وزارتخانه‌های اطلاعات،‌ خارجه و دفاع به طور مساوی تقسیم شود.

تبصره 1 – وزارت دفاع بودجه مذکور را برای اجرای طرح پیشران و پدافند هسته‌ای هزینه نماید.

تبصره 2 – وزارت امور خارجه و اطلاعات موظف‌اند بودجه مذکور را در چارچوب تحقق اهداف این قانون هزینه نمایند.

رفتن به نوارابزار