یورونیوز: احتمال دیدار اردوغان و بن سلمان در آرژانتین

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) یک مقام مسئول در دولت ترکیه از احتمال دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور با محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی خبر داد.

ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه با اعلام این خبر گفت که این دیدار احتمالا هفته آینده و در حاشیه نشست سران بیست اقتصاد قدرتمند جهان (گروه جی ۲۰) در آرژانتین صورت می‌گیرد.

آقای کالین همچنین اشاره کرد که ما در حال بررسی برنامه این نشست هستیم و تا کنون به نظر می‌رسد که انجام این دیدار ممکن باشد.

همزمان تلویزیون دولتی عربستان سعودی نیز اعلام کرد که محمد بن سلمان در فاصله ۳۰ نوامبر تا اول ماه دسامبر برای شرکت در نشست جی ۲۰ به آرژانتین سفر خواهد کرد.

از زمان رخداد ماجرای قتل روزنامه نگار منتقد حکومت سعودی در ترکیه تا کنون ولیعهد عربستان از کشور خارج نشده است.

جمال خاشقجی که پس از خروج از عربستان در آمریکا ساکن شده و برای روزنامه واشنگتن پست کار می‌کرد، پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول برای انجام امور مربوط به ازدواجش با یک تبعه ترکیه، در روز دوم ماه اکتبر به قتل رسید.

این حادثه ابتدا موجی از بهت و حیرت را در میان کشورهای جهان برانگیخت و موجب خدشه‌دار شدن چهره عربستان شد. به طوری که برخی کشورها از جمله آلمان خواستار اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه عربستان شدند.

با این وجود آقای اردوغان تاکنون در نقش مستقیم ولیعهد عربستان در این حادثه اشاره نکرده و تنها به گفتن این جمله که دستور قتل آقای خاشقجی توسط مقام‌های ارشد عربستان صادر شده، اکتفا کرده است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار