گمیشان با ۲۰ هزار نفر جمعیت در محاصره کامل سیل

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬راه‌های ارتباطی گمیشان در استان گلستان با حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت قطع شده و وضعیت این شهرستان بحرانی است. فرماندار شهر اعلام کرد که امکانات موجود پاسخگو نیست و در سطح ملی از همه ایرانیان درخواست کمک کرد. مردم بیش از هر چیز به نان، آب و کنسرو نیاز دارند.

امیرشیر توماج، فرماندار گمیشان ظهر چهارشنبه ۷ فروردین در جمع خبرنگاران اعلام کرد که وضع گمیشان بحرانی است. شرایط این شهرستان شرایطی عادی نیست و ما در بحران هستیم و با توجه به شرایط، نیاز به توجه بیشتر و نگاه ویژه‌تر حتی در سطح ملی داریم. با همه امکاناتی وتجهیزات شهرستان و استان و نیروهای نظامی به میدان آمده‌ایم ولی متأسفانه این امکانات پاسخگوی این حجم سیلاب نیست.

از دوشنبه ۵ فروردین گمیشان در محاصره آب قرار گرفته است. کفیل استاندار گلستان ابتدا دستور تخلیه شهر را صادر کرده بود اما به زودی معلوم شد که شهر در محاصره کامل سیل قرار گرفته و امکان تخلیه اهالی این شهر وجود ندارد. عبدالرضا چراغعلی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان اعلام کرد که آن گروه از مردم که در خانه‌های مناسب زندگی نمی‌کنند، می‌توانند با کمک هلال احمر به مناطق امن منتقل شوند. هلال‌احمر در شهر به طور مداوم در حال گشت‌زنی است. چراغعلی از سایر اهالی گمیشان خواست که به طبقه‌های فوقانی منازل خود بروند.

امیرشیر توماج، فرماندار گمیشان ظهر چهارشنبه ۷ فروردین اعلام کرد که همچنان همه راه‌های ارتباطی این شهرستان قطع است.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار