گفتگوی ماکرون و مرکل با پوتین درباره آتش بس در غوطه شرقی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه در خصوص آتش‌بس در غوظه شرقی سوریه تلفنی گفت‌وگو کردند.

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان طی اطلاعیه ای اعلام کرد که رهبران روسیه، فرانسه و آلمان با انجام تله‌کنفرانس سه جانبه وضعیت بحرانی در غوطه شرقی و مشکلات مرتبط با دسترسی کمک‌های انسان دوستانه به این منطقه مورد بررسی قرار داده و از اجرای آتش بس انسانی یک ماهه در سوریه استقبال کردند.

در این اطلاعیه آمده است که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ضمن تاکید بر ضرورت اجرای هر چه سریعتر و کامل آتش‌بس مذکور، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را برای اعمال فشارهای حداکثر بر رژیم اسد جهت توقف حملات هوایی خود در غوطه شرقی فراخواندند.

بر اساس این اطلاعیه، رهبران آلمان وفرانسه همچنان تاکید کرده اند که این آتش بس زمینه ای برای تلاش های راه حل سیاسی بحران سوریه در چارچوب فرایند مذاکرات ژنو را فراهم می سازد.

از سوی دیگر به گزارش سرویس مطبوعاتی کرملین، رییس‌جمهوری روسیه در این گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود و صدراعظم آلمان اعلام کرده که توقف عملیات نظامی شامل عملیات‌ها علیه گروه‌های تروریستی نمی‌شود.

رفتن به نوار ابزار