گفتگوی تلفنی روحانی با ماکرون درباره تحرکات گروه مخالف حکومت ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور شامگاه امروز در گفتگوی تلفنی با امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه با بیان اینکه ایران در برجام به تعهدات خود در چارچوب مقررات و همکاری با آژانس پایبند است، اظهار داشت: برجام توافقی بین‌المللی و به نفع همه بوده و همه باید برای پابرجا ماندن این توافق تلاش کنیم.

وی افزود: تا زمانی که احساس کنیم از منافع برجام برخورداریم به آن پایبند خواهیم بود.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه‌های موشکی و دفاعی ایران هرگز ناقض قطعنامه‌های بین‌المللی نیست، تاکید کرد: سلاح ما برای دفاع از کشورمان است و هرگز نسبت به دستیابی به آنچه باید برای دفاع از کشورمان داشته باشیم، تردید نخواهیم کرد.

رییس جمهور ایران افزود: در ایران دموکراسی دقیقی حاکم است و نمونه بارز آن در انتخابات ریاست جمهوری با حضور پرشور ملت پای صندوق ها، در پیشگاه جهانیان به نمایش درآمد، ترویج خشونت به هیچ عنوان ارتباطی با آزادی‌های مشروع، نقد و بیان مطالبات ندارد و هیچ کشوری در خصوص امنیت مردم خود مسامحه نمی‌کند.

روحانی گفت: یک گروه تروریستی در پاریس پایگاه داشته و علیه ملت ایران فعالیت کرده و مردم را تحریک و ترغیب به خشونت در ایران می‌کند، از دولت فرانسه انتظار داریم تا در راستای مبارزه با تروریسم و خشونت به وظیفه قانونی خود در قبال این گروهک تروریستی عمل کند.

بر این اساس، امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه نیز در این تماس تلفنی با اشاره به اینکه فرانسه نسبت به اجرای برجام کاملا پایبند بوده و آن را به نفع صلح و ثبات بین‌المللی می‌داند، بر ضرورت ادامه گفتگوها و رایزنی‌ها برای ایجاد ثبات و آرامش در منطقه و پایان دادن به نا آرامی‌ها در یمن، سوریه و عراق تاکید کرد.

رفتن به نوار ابزار