گفتگوی تلفنی ترامپ و پادشاه عربستان حول حمله موشکی حوثی ها

‍به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ در یک گفتگوی تلفنی درباره ضرورت بازخواست حکومت ایران به دلیل اقدامات خصمانه از طریق ارسال موشک و تسلیحات به شورشیان حوثی یمن، تبادل نظر کردند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده است، به دنبال حمله موشکی شورشیان حوثی به کاخ الیمامه در ریاض که با حمایت سپاه پاسداران انقلاب ایران انجام شد، دونالد ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی با پادشاه عربستان ابراز همبستگی کرده است. به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، دونالد ترامپ تلاش حوثی‌های وابسته به حکومت ایران را برای هدف قرار دادن ریاض به وسیله موشک‌های بالستیک محکوم و مخالفت خود را با این اقدام مجرمانه شبه‌نظامیان حوثی که تجاوزی آشکار به حاکمیت سعودی به شمار می‌رود و مناطق مسکونی را مورد هدف قرار می‌دهد، اعلام کرد.

رئیس‌ جمهوری آمریکا همچنین بر همبستگی کشورش با سعودی در مقابله با تهدیداتی که امنیت این کشور را نشانه‌ گرفته‌اند، تاکید کرد. کاخ سفید همچنین می‌گوید، رهبران دو کشور بر اهمیت اقدام از طریق سازمان ملل برای پاسخگو کردن ایران به دلیل نقض مکرر قوانین بین‌المللی بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

به دنبال حمله موشکی روز سه شنبه، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد نیز گفت که حمله موشکی تازه به ریاض، حاوی تمام نشانه‌های حملات قبلی است که با کمک سلاح‌های تامین شده توسط حکومت ایران انجام شده است. دو طرف همچنین تاکید کردند که همه تلاش‌های انسان‌دوستانه که با هدف کاهش دردهای ملت یمن در جریان است باید مورد حمایت قرار گیرد.

رفتن به نوار ابزار