گفتگوی تلفنی اردوغان با پوتین و ماکرون درباره عملیات شاخه زیتون

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود درباره تحولات اخیر سوریه و همچنین عملیات شاخه زیتون تبادل نظر کرد.

اردوغان در این گفتگوی تلفنی با تاکید بر این که هدف ترکیه از عملیات شاخه زیتون پاکسازی عفرین از لوث وجود گروه‌های تروریستی همچون داعش و پ.ک.ک/پ.ی.د است، اظهار داشت: “این عملیات از نظر وحدت سیاسی و تمامیت ارضی سوریه نیز حائز اهمیت است”.

رهبران دو کشور در این گفتگوی تلفنی بر لزوم انجام اقدامات مشترک برای حصول راه‌حل سیاسی در کنگره گفتگوی ملی سوریه که در سوچی روسیه برگزار خواهد شد، تاکید کردند.

همچنین رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود نیز به صورت تلفنی گفتگو کرد.

رهبران ترکیه و فرانسه در این گفتگوی تلفنی در خصوص تحولات اخیر در رابطه با سوریه و همچنین عملیات شاخه زیتون ترکیه در عفرین تبادل نظر کردند.

اردوغان در این گفتگوی تلفنی تاکید کرد که عملیات ترکیه در عفرین بر اساس قوانین بین‌المللی و ماده 51 منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در خصوص مبارزه با تروریسم انجام می‌شود.

رئیس جمهور ترکیه در گفتگوی خود با ماکرون از اتخاذ تدابیری برای ممانعت از آسیب رساندن به غیر نظامیان در طول مدت انجام عملیات شاخه زیتون سخن به میان آورد.