گزارشی کامل از واکنش مقامات ایرانی نسبت به تظاهرات مردم ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،اکثر مردم ایران از روز پنج شنبه 8 دی ماه شاهد برگزاری تظاهرات گسترده در خیابان ها و میادین شهرهایشان بودند.

طبق اعلام رسانه های خبری در این 4 روز اهالی 80 شهر ایران بر علیه حکومت ایران تظاهرات برگزار کردند.

اعتراض بر علیه گرانی٬ فساد٫ تبعیض و بی عدالتی موجود در ایران علت این تجمعات اعلام شده بود.

براساس اعلام مقامات رسمی در ایران این تظاهرات بالغ بر 10 نفر کشته و صدها تن مصدوم در پی داشته است.

همگام با این اعتراضات واکنش های مقامات ایرانی نسبت به این تظاهرات به شرح زیر می باشد:

-آیت الله علی حسینی خامنه‌ای رهبر ایران:در قضایای چند روز اخیر، دشمنان ایران با ابزارهای گوناگونِ در اختیارشان از جمله پول، سلاح، سیاست و دستگاه امنیتی هم‌پیمان شدند تا برای نظام اسلامی مشکل ایجاد کنند.

-محمدجعفر منتظری دادستان کل ایران: دم خروس آشکار و مشخص شده که ریشه این جریانات و تظاهرات در سیا و موساد است که این اغتشاشات را هدایت کردند.

-محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت روحانی: ساده‌اندیشی است که فکر کنیم کسی با ما دشمن نیست و دست دشمن در این جریانات کاملا هویداست.

-اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه: اگر نا امنی‌های تهران ادامه پیدا کند، مسئولان تصمیماتی می‌گیرند که کار را یکسره کنند.

– وزارت اطلاعات ایران: برخی از عناصر و اغتشاشگران معاند و محرکین ناآرامی های اخیر، شناسایی و تعدادی از آنها دستگیر شدند و سایر عناصر نیز تحت پیگرد می باشند که بزودی برخورد جدی با آنها صورت خواهد گرفت.

-محمدناصر نیکبخت استاندار همدان:  عده قلیلی در استان همدان به دنبال اغتشاش آفرینی و جوسازی بودند، دستگیر شده اند و قصد این گروه ارتباطی با مطالبات، مسائل معیشتی و اقتصادی مردم ندارد.

– سعید شاهرخی معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان: شامگاه یکشنبه عده ای تلاش کردند حضور مردم در خیابان های تویسرکان به اغتشاش کشیده شود و متاسفانه دیشب 3 نفر در حوادث تویسرکان کشته شدند.

-قاسم عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی اعلام کرد تعداد دستگیرشدگان اتفاقات شب گذشته در شهر اراک به طور دقیق اعلام نشده، اما به طور تقریبی حدود 80نفر دستگیر شده اند.

-حسین نیاز آذری رئیس مجمع نمایندگان مازندران:طرح مشکلات و مطالبات از مجاری قانونی حق مردم است.

-غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله کرمان:مردم در ابتدا نسبت به گرانی ها، معیشت و مشکلات اقتصادی اعتراضاتی داشتند اما عوامل ضد انقلاب، کسانی که وابسته به سلطنت طلب ها، منافقین، جریانات معاند و مخالف نظام، آمریکا، اسرائیل، عربستان و جریاناتی در داخل و خارج کشور از این بستر سوء استفاده کردند.

-علی القاصی رئیس کل دادگستری استان فارس:  با افرادی که به بهانه اعتراضات صنفی دست به اغتشاش زده و اقدام به برهم زدن نظم عمومی می کنند مطابق قانون برخورد می شود.

-مسعود صفی یاری مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان:دشمن با راه‌اندازی اغتشاشات به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام است.

-حسن حیدری معاون دادستان مشهد:در تجمع روزهای اخیر در مشهد عده ای قصد آشوب و اغتشاش داشتند که با هوشیاری ماموران دستگیر شدند و درمجموع تاکنون در جریان تجمع های مشهد در شب اول 52 و در دو شب بعد  74 و 12 نفر که قصد خرابکاری را داشتند دستگیر شدند.

-احمدفاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به بازداشت عوامل ناامنی در استان، برگزاری هرگونه تجمع صنفی را ممنوع اعلام کرد.

-علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی:10 هنجارشکن از هنجارشکنان که طی سه روز اخیر اقدام به تحریک مردم ارومیه برای تجمع کرده بودند دستگیر شدند.

رفتن به نوار ابزار