گروه پ.ک.ک جوانان ایزدی را با زور به میدان جنگ می‌فرستد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ کریم سلیمان مشاور مجلس روحانیون ایزدی‌ها در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: «مجلس روحانیون ایزدی‌ها با مسلح کردن و اعزام اجباری جوانان مان از سنجار به سوریه و عفرین به شدت مخالف است. این اقدام غیرقابل قبول است.

وی در این مصاحبه اختصاصی همچنین تصریح کرد:

“اعزام دختران و پسران ایزدی به عفرین، توسط گروه های مسلح را به شدت محکوم می کنیم. پ.ک.ک، حشدالشعبی و سایر گروه‌های غیرقانونی باید به سرعت از منطقه خارج شوند. در همین راستا، خواهان اقدام و کمک جامعه بین المللی و اداره محلی اقلیم کرد عراق هستیم.

به جای گروه های مسلح، نیروهای مشترک ارتش عراق و پیشمرگه باید در سینجار، جایی که اکثریت ایزدی ها در اینحا زندگی می کنند، مستقر شوند. پ.ک.ک و سایر گروههای تروریستی مسول عدم بازگشت ایزدی‌ها به سرزمین‌های خودشان هستند.

ایزدی‌ها از مناطق مختلف عراق و سرزمین های شان به عنوان مهاجر داخلی به نقاط دیگر پناه برده اند.این گروه های مسلح ثبات منطقه را تهدید می کنند.ایزدیها از ترس اجبار به مسلح شدن به سنجار باز نمی گردند».

گفتنی است مجمع روحانیون ایزدی به عنوان یک ساختار حقوقی نماینده جامعه ایزدی‌ها درعراق و سایر نقاط جهان به شمار می رود. ایزدی‌ها، این مجلس را به عنوان یک مرجع دینی پذیرفته و از تصمیمات آن پیروی می کنند.

رفتن به نوار ابزار