کیهان: مسافران ایرانی را در صربستان در مقابل یکدیگر و دیگران برهنه کرده اند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)  روزنامه حکومتی ”کیهان” مدعی شد که مأموران فرودگاه بلگراد صربستان، زنان و مردان ایرانی را در مقابل یکدیگر و دیگر مسافران برهنه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشته است: «شاهدان عینی در تماس‌های مکرر اینترنتی و تلفنی با کیهان از برهنه‌کردن و بازداشت مسافران ایرانی توسط مأموران فرودگاه بلگراد صربستان خبر دادند. براساس گزارش شاهدان عینی، مأموران فرودگاه بلگراد صربستان پس از ورود ایرانیان به این فرودگاه، آنها را بازداشت کرده و زن و مرد را در حضور یکدیگر و سایر مسافران آن فرودگاه برهنه کردند و تحت بازرسی بدنی قرار دادند!

مسافران و شاهدان تصریح کردند که چند روز پیاپی آنها را در داخل یک فنس در مجاورت سرمای شدید هوا قرار داده‌ و هیچ‌گونه مواد غذایی در اختیار آنها نگذاشته‌اند. در این بین تنها عده‌ای که شرایط مهیای پرواز را داشته‌اند، موفق به بازگشت شده‌اند. مجموع این رفتارهای ناشایست هم تنها مختص ایرانی‌ها بوده است.

بی‌مسئولیتی سفارت ایران در صربستان به عنوان ذی‌صلاح‌ترین مرجع برای پیگیری چنین هتک حرمتی محل ابهام و سؤال است چراکه تماس این افراد با سفارت ایران در صربستان نیز متأسفانه نتیجه‌ای در پی نداشته است و با بی‌اعتنایی مواجه شده است. بنابر اظهارات شاهدان، شخصی که تلفن سفارت را جواب داده، در ابتدا خود را مستخدم سپس منشی و کارمند و … معرفی و اعلام کرده که در این موضوع قادر به انجام اقدامی نیست! این افراد با ‌اشاره به ادعای لغو ویزای سفر به این کشور، خاطرنشان کردند که چنین موضوعی واقعیت نداشته و هر ایرانی به این کشور سفر کند، بازداشت می‌شود.»

به گزارش میکروفون نیوز، پیشتر در سال جاری نیز یک نماینده مجلس ایران از چنین اقدامی در فرودگاه تفلیس گرجستان خبر داده بود که این مسئله با جنجال های فراوانی در تکذیب یا قبول آن همراه بود. روزنامه کیهان که مدیر مسئول آن توسط علی خامنه ای، رهبر ایران تعیین می شود، وابسته به تندروترین محافظه کاران در ایران می باشد و یکی از منتقدان اصلی دولت حسن روحانی، رییس جمهور ایران می باشد.

رفتن به نوارابزار