کولایی خطاب به روحانی: مردم برای تعامل با جهان به شما رای دادند نه تقابل

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نماینده مجلس ششم و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران با بیان اینکه آقای روحانی⁩ مردم به شما رای دادند تا تعامل با جهان و نه تقابل با آن را دنبال کنید از رئیس جمهور این کشور خواست تا رویکردی که احمدی نژاد در پیش گرفته بود را تکرار نکند.

الهه کولایی، استاد دانشگاه تهران، نماینده مجلس ششم و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران در پیامی توئیتری از حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور خواست تا به جای مقابله با جهان خارج، با کشورهای دنیا تعامل کند و رویکردی که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در پیش گرفته بود را تکرار نکند.

کولایی در پیام خود خطاب به روحانی نوشته است: “آقای ⁧‫روحانی⁩ مردم به شما رای دادند تا تعامل با جهان و نه تقابل با آن را دنبال کنید. آزموده را دوباره آزمودن خطاست. راه احمدی⁩ نژاد را نروید. تحریم منافع مردم ایران را تامین نمی کند. اروپا نه می خواهد و نه می تواند در برابر امریکا بایستد”.

وی چند روز پیش نیز گفته بود که ایران درست در همان مسیری پیش می‌رود که اتحاد جماهیر شوروی چند سال پیش از فروپاشی در آن قرار داشت.

حسن روحانی چند روز پیش در سوییس جهان را تهدید کرده بود که در صورت تحریم نفتی ایران تنگه هرمز را بسته و به صادرات نفت دیگر کشورها به جهان نیز اجازه نمی دهیم. این رویکرد نمونه کامل رویکرد اصولگرایان تندروی ایران از جمله رهبر ایران است که به نظر کارشناسان دلیل اصلی ورشکستگی اقتصادی ایران می باشد.

رفتن به نوار ابزار