کمک قطر به سپاه پاسداران برای دور زدن تحریم‌ها/ صدور گاز به جای نفت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) ٬ سپاه پاسداران ایران با همکاری قطر تمرکز خود را متوجه میادین گازی کرده تا ممنوعیت صادرات نفت و خروج شرکت‌های بزرگ از این کشور در پی تحریم‌های آمریکا را جبران کند.

سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا وابسته به سپاه پاسداران که تعداد زیادی شرکت کوچک و بزرگ در اختیار دارد، اعلام کرد این قرارگاه آماده است با همکاری قطر، جای شرکت توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 میدان نفتی پارس جنوبی را بگیرد. این پروژه مهم‌ترین پروژه ایران در زمینه هیدروکربن‌ است.

سعید محمد در سخنانی در مراسم آغاز پروژه‌های جدید میدان نفتی «پارس جنوبی» با تأکید براینکه «امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار دولت و در پیشانی مقابله با تحریم‌ها است»، گفت: «در حالی که در اوج تحریم‌های ظالمانه بود‌ ایم تکمیل پارس جنوبی توسط توان متخصصان داخلی شکست مفتضحانه استکبار در تحریم ملت ایران است.»

ناظران باور دارند که سپاه می‌خواهد با توجه به ناکامی دولت حسن روحانی در بهبود اوضاع اقتصادی و همچنین با توجه به بحران اقتصادی ایران در پی خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای، از تحریم‌ها به عنوان فرصتی برای گسترش سیطره خود بر اقتصاد ایران استفاده کند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار