کمبود بودجه آموزش و پرورش در سال 97/افزایش 70 درصدی بودجه سپاه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،احد آزادی خواه نماینده مجلس ایران از کمبود بودجه آموزش و پرورش در سال 1397 خبر داده است.

او همچنین گفته است: حدود 2 میلیون دانش‌آموز در کلاس‌هایی درس می‌خوانند که تخریبی بوده و یا نیاز به مقاوم سازی جدی دارند.

وی ادامه داده است برای این مورد هم بودجه اختصاص داده نشده است.

 احد آزادی خواه در خصوص “وضعیت بودجه آموزش و پرورش در سال 97” ادامه داده است آموزش و پرورش هرسال با کمبود بودجه مواجه است و بخش عمده پاداش پایان خدمت مربوط به سال‌های 95 و 96 بازنشستگان این وزارتخانه هنوز هم پرداخت نشده است.
وی در گفتگو با خبرنگار فارس به طرح استانی کردن بودجه آموزش و پرورش نیز پرداخته است.
او در این خصوص گفته است استانی کردن اعتبارات جاری، یعنی ایجاد رقابت محسوس بین 31 اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها و این رقابت، آبستن نا آرامی‌های اجتماعی خواهد بود.
گفته می شود این نماینده مجلس در حالی از کمبود بودجه آموزش و پرورش در بودجه کل سال آینده ایران خبر می دهد که بو دجه نهادهای منتسب به آیت الله علی حسینی خامنه ای رهبر ایران،شورای نگهبان،حوزه و همچنین سپاه افزایش چندین برابری در سال آینده داشته است.
بعنوان مثال چندی پیش محمود علیزاده طباطبایی وکیل خانواده اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران اعلام کرد وظایف شورای نگهبان عوض نشده است اما بودجه آن 20هزار برابر شده است.
رسانه ها خبری و کارشناسان مسائل اقتصادی طی گزارشی اعلام کردند حسن روحانی رئیس جمهور ایران در بودجه کل سال 1397 سهم سپاه پاسداران ایران را 70 درصد نسبت به سال قبل افزایش داده است.
گفته می شود بودجه مصوب مجلس در سال1396 براى سپاه 154,635,989 هزار میلیارد تومان بوده است.
بر طبق پیشنهاد دولت روحانی در بودجه کل سال 1397 مبلغ 267,366,971 هزار میلیارد تومان برای سپاه پاسداران در نظر گرفته شده است.
بعبارتی سپاه به تنهایی بیشتر از نیروهای انتظامی،ارتش،ستاد کل نیروهای مسلح،وزارت دفاع از افزایش بودجه برخوردار می باشد.
در بودجه پیشنهادی دولت روحانی برای شاخه داوطلب سپاه یعنی بسیج، بودجه مخصوص و جدا از سپاه در نظر گرفته شده است.
این در حالی است که دیروز حمید قنبری رئیس آموزش و پرورش عشایر خوزستان برای تامین بودجه 200 میلیون تومان این اداره از خیرین در خواست کمک کرد.
قنبری در این درخواست از ناتوانی تامین بودجه ایاب و ذهاب دانش آموزان عشایری توسط این اداره خبر داده بود.
گفته می شود هزینه این سرویس ها نیازمند اعتباری در حدود 200 میلیون تومان می باشد.