کشف قاچاق انسان از داخل کامیون حامل کشمش در مرز بازرگان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ماموران گمرک ایران موفق به کشف قاچاق انسان در کامیون حامل کشمش در مرز بازرگان شده اند.

ماموران گمرک ایران در ساعت 3و 30 دقیقه بامداد چهارشنبه محتویات یک کامیون خروجی در مرز بازرگان در آذربایجان ایران که قصد داشت تحت رویه صادرات از ایران به مقصد ترکیه خارج شود و حامل بار کشمش بود را به کمک تیم بازرسی و کنترل سگ های گمرک بازرگان بازرسی می کنند.

در نهایت تیم کنترل و بازرسی مربیان سگ های گمرک ایران (سمگا) در این بازرسی موفق به کشف قاچاق انسان از لابه لای کارتن های کشمش می شوند.

این پنجمین محموله قاچاق انسان است که در سال جاری در ایران کشف می شود.

بنا به اعلام گمرک ایران، با بهره ‏برداری بهینه از دستگاه‏های کنترلی پیشرفته و افزایش تعداد سگ های کمکی جهت کشف قاچاق کالا، مواد مخدر و انسان، ماموران گمرک فقط در سال 1395 موفق به کشف 480 مورد قاچاق انسان در گمرکات کشور شدند که 50 مورد آن مربوط به گمرک بازرگان بود.

قاچاق انسان شکل نوینی از برده‌داری در دنیای مدرن است که شامل استخدام انسان‌ها، انتقال و دریافت آنها برای وادار کردن افراد به تن‌فروشی یا انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا در کارخانه ها، رستوران‌ها، مزرعه ها، دامداری‌ها و پروژه‌های ساختمانی می شود.

قاچاق انسان پس از قاچاق اسلحه و مواد مخدر، سومین تجارت غیرقانونی در دنیا به شمار می‌رود.

رفتن به نوار ابزار