کشف جنازه دو خواهر عربستانی مخالف حکومت ریاض در نیویورک

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پلیس نیویورک می‌گوید که تحقیقات درباره مرگ دو خواهر سعودی، که جسدشان در حالیکه با چسب نواری به هم بسته شده بود و هفته گذشته در رودخانه هادسون در نیویورک کشف شد، ادامه دارد. این دو دختر به تازگی از آمریکا پناهندگی درخواست کرده بودند.

به گفته پلیس جسد تالا فارع، ۱۶ ساله، و روتانا فارع ۲۲ ساله در حالیکه صورت‌هایشان رو به هم بود، با چسب نواری به یکدیگر بسته شده بودند و لباس کامل به تن داشتند کشف شد. به گفته پلیس هیچ نشانه‌ای از آسیب دیدگی در اجساد آنها دیده نشده است.

تیم تحقیق می‌گوید که برای قضاوت درباره اینکه آیا این مساله خودکشی بوده است یا قتل هنوز خیلی زود است.

پلیس می‌گوید که این دو دختر به تازگی از آمریکا درخواست پناهندگی کرده بودند.

به گفته مقامات آمریکایی، این دو خواهر سه سال پیش، در سال ۲۰۱۵ به همراه مادر خود از عربستان سعودی به فرفکس در ویرجینیا آمریکا آمده اند و چند مورد پرونده فرار از خانه داشته‌اند.

اما کارآگاهان پلیس می‌گویند علت مرگ این دو دختر و اینکه چرا جسد آنها در حدود ۴۰۰ کیلومتر دورتر از محل زندگی آنها کشف شده است، همچنان یک معماست.

کنسولگری عربستان سعودی در یک بیانیه اعلام کرد که با خانواده این دو دختر تماس گرفته شده و اضافه کرد که این دو خواهر دانشجو بوده‌اند که “به همراه برادرشان در واشنگتن به سر می‌بردند.”

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از پلیس نیویورک گزارش داد که یک روز قبل از کشف جسد این دو، یکی از مقامات در سفارت سعودی با مادر آنها تماس گرفته و به خانواده آنها دستور داده که کشور را ترک کنند چون دخترها درخواست پناهندگی سیاسی داده‌اند.

جسد این دو دختر در حالیکه شلوار و ژاکت سیاه بر تن داشتند و دست‌ها و پاهایشان با چسب نواری بسته شده بود، چهارشنبه گذشته در پارک کنار رودخانه، ریورساید پارک در منهتن نیویورک پیدا شد.

بی بی سی

رفتن به نوارابزار