کشته شدن 6 نظامی پاکستانی در مناطق مرزی با ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در دو حمله مسلحانه به مواضع نظامی پاکستان روز دوشنبه 18 فوریه در ایالت بلوچستان در مرز با ایران شش سرباز پاکستانی کشته شدند.

به گزارش روزنامه «تایمز آف ایندیا»، هدایت الله یک افسر پلیس پاکستان اعلام کرد که در حمله مسلحانه در شهرک «تورتات» ایالت بلوچستان در مرز ایران شش سرباز پاکستانی کشته شدند.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله مسلحانه را بر عهده نگرفته است.

گفتنی است، به دنبال حمله به اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان که 41 نفر کشته و زخمی شدند، سفیر پاکستان روز یکشنبه به وزارت امورخارجه در تهران احضار شد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت، در ملاقات مدیر کل آسیای غربی وزارت خارجه با خانم رفعت مسعود، ضمن اشاره به افزایش اقدامات «تروریستی» از داخل خاک پاکستان، از جمله حادثه اخیر در جاده خاش – زاهدان، اعتراض کشورمان ابلاغ و با صراحت تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران از دولت و ارتش پاکستان انتظار دارد با قاطعیت و جدیت لازم علیه پایگاه‌ها، تحرکات و استقرار گروهک‌های «تروریستی» فعال در مناطق مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران برخورد کند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه ایران تهران از دولت پاکستان خواسته که اقدامات سریع و لازم جهت دستگیری عوامل حمله جاده خاش-زاهدان را انجام دهد.

Comments: 0