کشته‌شدن 31 داعشی در عملیات آزادسازی تلعفر

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ستوان بهاء المياحي از فرماندهان پلیس فدرال عراق گفت: در عملیات صبح امروز برای آزادسازی تلعفر حداقل 14 عضو گروه تروریستی داعش کشته و چند نیروی عراقی و شبه نظامیان حشدالشعبی وابسته به ایران زخمی شده اند.

وی افزود: داعش با استفاده از خودرهای بمب گذاری شده در صدد جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی از جنوبغربی این شهر است.

میاحی همچنین از انهدام 4 خودروی بمب گذاری داعش توسط هواپیماهای جنگی ارتش عراق و ایجاد فشار بر تروریست ها در روستای العبره در شمال غربی تلعفر خبر داد.

سرگرد غانم حمودات العزاوی نیز اظهار داشت که در اولین حمله توپخانه ای به مواضع دفاعی داعش 17 تروریست کشته و ده ها نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

او اضافه کرد: براساس گزارش نیروی هوایی عراق و نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا 6 خمپاره انداز و خودروی متعق به داعش نیز منهدم شده است.

از سوی دیگر همزمان با آزاد‌سازی تلعفر تلاش‌ها برای تخلیه غیرنظامیان از آن منطقه ادامه دارد. سروان جبار حسن، از افسران ارتش عراق در این زمینه گفت:

نیروهای امنیتی عراق پس از عملیات آزاد‌سازی که صبح امروز آغاز شد، حدود 290 غیرنظامی را از منطقه تلعفر خارج و به مناطق امن منتقل کرده اند.

بر اساس بیانیه نیروهای ائتلاف بین المللی 10 الی 50 هزار غیرنظامی در مرکز وحومه تلعفر در محاصره قرار دارند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق امروز طی پیامی اعلام کرد که شهر تلعفر به سوی آزادی می رود و داعشیان حاضر در این شهر راهی جز تسلیم یا مرگ ندارند.

در این عملیات سربازان عراقی، گروه های ضد تروریسم، نیروهای پلیس فدرال و حشد الشعبی در عملیات آزادسازی تلعفر شرکت دارند و نیروهای ائتلاف بین الملل به رهبری عراق و آمریکا نیز از آن حمایت هوایی می کنند.

گفتنی است شهر ترکمن نشین تلعفر در فاصله 63 کیلومتری شهر موصل عراق واقع شده و از تاریخ 16 ژوئن سال 2014 تاکنون در کنترل گروه تروریستی داعش است./خبرگزاری آناتولی

رفتن به نوار ابزار