کره شمالی در حال تخریب کردن یک سایت‌ آزمایش موشکی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، کره شمالی در حال تخریب کردن یک سایت‌ دیگر آزمایش موشکی خود است.
وب سایت “نورث 38” آمریکایی در گزارشی در این رابطه نوشته است: تصاویر ماهواره‌ای جدید حاکی از آن است که کره شمالی به دنبال بیانیه ماه آوریل “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی که در آن تعلیق یک جانبه آزمایشات اتمی و موشکی بالستیک را اعلام کرد، در حال تخریب سکوهای پرتاب موشک در سایت آزمایش موشکی ایها – ری واقع در شهر کوسونگ است.
این وبسایت ادامه داده است: براساس تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای جدید از سایت‌های آزمایش موشکی کره شمالی، گمان می‌رود پیونگ یانگ تخریب سکوهای پرتاب موشک مختص برنامه موشک‌های بالستیک قاره پیمای خود را آغاز کرده است.
همچنین “جوزف برمودز” یکی از کارشناسان سیستم‌های تسلیحاتی در این گزارش گفته است: یکی از سکوهای مهم آزمایش موشکی در سایت کوسونگ که برای پرتاب موشک‌های آزمایشی استفاده می‌شد، تخریب شده است.
 این گزارش در خاتمه تاکید کرده است: تاسیسات تخریب شده،‌ بیانگر این مساله نیستند که کره شمالی تعلیق کل برنامه‌های موشکی‌اش را آغاز کرده است. هنوز مشخص نیست که آیا تخریب این سکو بیانگر این مساله است که کره شمالی کل برنامه موشکی‌اش را به حالت تعلیق در می‌آورد و یا قصد دارد در آینده تاسیساتی مشابه دیگر را نیز تخریب کند./ایسنا
رفتن به نوارابزار