کره شمالی به زودی باقی مانده اجساد سربازان امریکایی را تحویل می دهد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دو تن از مقام‌های آمریکایی گفتند، کره شمالی احتمالا روند تحویل باقی مانده اجساد نیروهای کشته شده در جنگ کره شامل آمریکایی‌ها را در روزهای آتی آغاز می‌کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این مقام‌های آمریکایی که خواستند، نامشان فاش نشود، گفتند، کره شمالی باقی مانده اجساد سربازان کشته شده در جنگ کره را قرار است به فرماندهی سازمان ملل در کره جنوبی تحویل دهد و آنها به پایگاه نیروی هوایی “هیکام” در هاوایی منتقل می‌شوند.

یکی از این مقام‌های آمریکایی اعلام کرد که مقادیر قابل توجهی از باقی مانده اجساد سربازان قرار است تحویل داده شود اما از ذکر دقیق آن امتناع کرد.

مقام‌های آمریکایی همچنین اعلام کردند که چندین ماه یا حتی چند سال تشخیص هویت این باقی مانده اجساد زمان می‌برد.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست خبری پس از نشست با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور به تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ اعلام کرد که پیونگ یانگ موافقت کرده تا باقی مانده اجساد سربازان آمریکایی در جنگ کره را به واشنگتن تحویل دهد.

ترامپ گفته بود: خانواده‌های آمریکایی خواستار بازگشت باقی مانده اجساد هستند. کیم جونگ اون موافقت کرده تا این کار را سریعا انجام دهد. این کار بسیار پسندیده‌ای است و او این را می‌داند.

براساس داده‌های ارتش آمریکا، حدود ۷۷۰۰ مورد از باقی مانده‌های اجساد نیروهای آمریکایی کشته شده در جنگ دو کره در سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ وجود دارند.

همچنین به گفته پنتاگون، مقام‌های کره شمالی در گذشته گفته بودند که باقی مانده‌های اجساد ۲۰۰ نیروی آمریکایی را دارند. بیش از ۳۶ هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی در این درگیری کشته شدند.

در سال ۲۰۰۷ و در زمان سفر بیل ریچاردسون، فرماندار وقت نیومکزیکو به پیونگ یانگ، مقادیری از این باقی مانده‌های اجساد به آمریکا تحویل داده شد.

رفتن به نوارابزار