کره شمالی به خلع سلاح اتمی کامل متعهد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) جزئیاتی از «سند امضا شده» بین ترامپ و کیم به رسانه ها ارائه شده است.
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، در سندی که ترامپ و کیم امضا کردند، آمریکا به ارائه «تضمین‌های امنیتی» به کره شمالی و همچنین برقراری »یک رابطه جدید» بین دو کشور متعهد شده است.
سران آمریکا و کره شمالی همچنین در این سند تعهدشان را درباره خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره  اعلام کردند. ایندیپندنت گزارش داده است: در جریان مذاکرات دو بار از رهبر کره شمالی پرسیده شده «آیا اقدام به خلع سلاح خواهید کرد؟» که او پاسخی نداده است. یک بار هم این پرسش از او شده که «آقای کیم، آیا سلاح های هسته ای را کنار خواهید گذاشت؟» که البته رهبر کره شمالی ظاهرا مطرح شدن این سوال را هم به روی خود نیاورده است.
سی ان ان گزارش داد رهبر کره شمالی قبل از آغاز نشست خود با ترامپ به رئیس جمهوری آمریکا گفته است: بسیاری از افراد در جهان این رویداد را به عنوان بخشی از یک فیلم فانتزی یا علمی تخیلی تلقی خواهند کرد.

ملاقات ترامپ و اون بازتاب های بسیاری داشته است.

رئیس جمهوری کره جنوبی با بیان این که شب گذشته خوابش نبرده است نسبت به موفقیت آمیز بودن نشست رهبران واشنگتن و پیونگ یانگ ابراز امیدواری کرد. وی در ادامه گفت که فکر می کنم توجه تمامی مردم ما اکنون به سمت سنگاپور معطوف شده است. او تصریح کرد با این حال موفقیت این نشست تنها آغاز یک فرانید طولانی در راستای خلع سلاح کره شمالی و ایجاد صلح پایدار در شبه جزیره کره خواهد بود. ما بر تمامی انواع تردید ها و گمانه زنی ها درباره این نشست غلبه کردیم.
پس از واکنش رئیس جمهور کره جنوبی وزارت خارجه چین نیز اعلا کرد: «پکن امیدوار است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مذاکرات سازنده و مثبتی داشته باشند.»
سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه گفت: «نگاه دنیا به مذاکرات دوخته شده است و چین امیدوار است مذاکرات بخوبی و با آرامش به پیش برود و دستاوردهای خوبی در خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره و حل سیاسی بحران داشته باشد.»
رفتن به نوارابزار