کانون معلمان تهران از سرکوب اعتراضات مسالت آمیز معلمان خبر داد

به گزارش خبرکزاری میکروفون نیوز(محا)، کانون معلمان تهران با انتشار بیانیه‌ای به شرح برگزاری تظاهرات معلمان و برخورد نیروهای امنیتی با آنان پرداخت. شماری از معلمان زخمی و دستگیر شدند و از وضعیت برخی از آنان اطلاعی در دست نیست.

بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان تهران که شامگاه پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت / ۱۰ مه) منتشر شد با این توضیح آغاز می‌شود که معلمان در گردهمایی این روز در مقابل سازمان برنامه و بودجه هیچ گونه عمل خشونت‌آمیزی انجام نداده بلکه برعکس با شعارهای ضدخشونت، اعتراض خود را به وضعیت ناهنجار خود به معرض نمایش گذاشته‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی معلمان را بر سنگفرش خیابان کشیدند و صورت زنان معلم را با خون رنگین کردند تا صدای حق‌خواهی‌شان را خفه کنند. اما مقاوت معلمان خصوصا مقاومت شجاعانه زنان معلم در برابر نیروهای امنیتی و ممانعت از بازداشت همکارانشان برگ زرین دیگری در کارنامه‌ی صنفی معلمان بود.»

این گردهمایی از جانب شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان و برای پی‌گیری مطالبات صنفی معلمان و اعتراض به “پایین بودن کیفیت آموزشی در مدارس” در مقابل ساختمان برنامه و بودجه در تهران برگزار شد.

بر اساس بیانیه کانون معلمان، نیروهای لباس‌شخصی و امنیتی به معترضان یورش برده، شماری از آنها را زخمی و چند تن دیگر را دستگیر کرده‌اند.

نگارندگان بیانیه کانون می‌نویسند: «در این برخورد تعدادی از معلمان زن به طرز سبعانه‌ای مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و تعدادی از معلمان مرد از جمله سه نفر از اعضای کانون صنفی معلمان تهران و چندین نفر از فعالین صنفی دستگیر شدند.»

محمدتقی فلاحی، دبیرکل، رسول بداقی، بازرس و محمد حبیبی، عضو هیئت مدیره‌ی کانون صنفی معلمان تهران نیز در میان دستگیرشدگان هستند.

این نهاد صنفی معلمان ضمن محکوم کردن حمله به معلمان، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط همکاران بازداشتی خود شده است.

در پایان بیانیه کانون معلمان آمده است: «با توجه به اینکه پس از دستگیری غیرانسانی محمد حبیبی در اسفند سال گذشته برای بار دیگر چنین برخورد ی تکرار می‌شود، کانون صنفی معلمان تهران نسبت به این رویه‌ی جدید نیروهای امنیتی هشدار می‌دهد و خواهان پابان دادن به این شیوه‌ی برخورد با معلمان می‌باشد.»

رفتن به نوار ابزار