کانادا: قتل‌عام رژیم اسد در غوطه شرقی را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،”کریستیا فریلند”وزیر امور خارجه کانادا حملات شدید رژیم اسد علیه غیرنظامیان بی گناه،مسئولان کمک‌های بشردوستانه، پزشکان و تیم اورژانس در غوطه شرقی را محکوم کرد.

وی با انتشار بیانیه ای اظهار داشت: حملات شدید رژیم اسد علیه غیرنظامیان بی‌گناه، مسئولان کمکهای بشردوستانه، پزشکان و تیم اورژانس در غوطه شرقی را محکوم می کنیم.

در این بیانیه همچنین آمده است: “می‌توان از این حملات جلوگیری کرد. هدف قراردادن غیرنظامیان نقض قوانین حقوق بشر است. خواهان توقف حملات رژيم اسد و امکان دسترسی کامل برای کمک های بشردوستانه هستیم”.

گفتنی است غوطه شرقی در کنترل مخالفان رژیم اسد بوده و 400 هزار غیرنظامی حدود 5 سال است که تحت محاصره این رژیم قرار گرفته اند. نیمی از اهالی این مناطق را کودکان تشکیل می دهند.

غوطه شرقی براساس توافقنامه آستانه منطقه کاهش تنش اعلام شده و روسیه ضامن اجرای آن است، اما حلقه محاصره رژیم اسد از ماه آوریل سال گذشته تنگ‌تر شده و حملات آن نیز شدت یافته است.

هزاران غیرنظامی بیمار و زخمی که وضعیت آنها وخیم گزارش می شود، در انتظار تخلیه از این منطقه هستند که با تعمیق بحران انسانی روبرو است. اغلب این بیماران کودکان یا بیماران سرطانی هستند. تعداد زیادی از کودکان و نوزدان در غوطه شرقی براثر گرسنگی و کمبود دارو جان خود را از دست داده اند.