کاخ سفید: ایران برنامه مخفی ساخت سلاح هسته‌ای دارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ایران دارای برنامه ای فعال و پنهانی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بوده است.

سندرز با تاکید بر اینکه فعالیت های هسته ای ایران را زیر نظر دارند و مدارکی را که اسرائیل به تازگی ارائه داده است را بررسی خواهند کرد، تصریح کرد: “این وضعیت حقیقتی را که آمریکا از مدتی طولانی تاکنون متوجه آن بوده است را آشکار می‌سازد. ایران دارای برنامه ای فعال و پنهانی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بوده است. (ایران) تلاش کرد که این موضوع را از جهان و مردم خودش مخفی نگاه دارد اما موفق نشد”.

سخنگوی کاخ سفید همچنین افزوده است: “رژیم ایران نشان داده که می‌تواند از سلاح‌های مخرب علیه همسایگان خود و کشورهای دیگر استفاده کند. به همین دلیل نیز نباید ایران هیچ وقت به سلاح هسته ای دست یابد”.

گفتنی است بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیشب طی سخنانی در جمع خبرنگاران رابطه با توافق هسته ای ایران گفته بود: “سازمان اطلاعات اسرائیل به پرونده محرمانه 55 هزار صفحه ای در رابطه با برنامه هسته ای ایران دست یافته است”.

وی در ادامه افزود: “ایران درباره عدم فعالیت هسته ای خود دروغ گفته است. ده‌ها هزار سندی که اطلاعات اسرائیل به آن دست یافته نشان می دهد که ایران درصدد تولید سلاح هسته ای است”.

این درحالی است که انتظار می رود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا 12 ماه می تصمیم نهایی در خصوص اعمال مجدد تحریم علیه ایران را اعلام کند.

رفتن به نوار ابزار