ژنرال میلر: پاکستان، روسیه و ایران از طالبان در افغانستان حمایت می‌کند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) جنرال اوستین اسکات میلر‌، نامزد فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان طی سخنانی در نشست کمیته نیروهای مسلح در سنای آمریکا اعلام کرد که پاکستان، روسیه و ایران به پشتیبانی از طالبان ادامه می دهند.

وی پناهگاه‌های شبه نظامیان در مرز بین افغانستان و پاکستان را تهدیدی برای امنیت و ثبات افغانستان دانست و گفت: تا زمانی که روسیه، ایران و پاکستان از طالبان حمایت کنند، تلاش‌ها برای برقراری صلح در افغانستان نیز به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

میلر‌ با تاکید بر لزوم اعمال فشار وزارت امور خارجه آمریکا و کشورهای عضو ناتو برای تغییر موضع پاکستان، روسیه و ایران در قبال افغانستان، اظهار داشت: پاکستان علی رغم ادامه مبارزه با گروه‌های مخالف این کشور، از حضور گروه طالبان و شبکه حقانی در خاک پاکستان که درصدد بی ثباتی افغانستان هستند، نیز چشم پوشی می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: شاخه داعش در افغانستان با وجود اینکه در روزهای اخیر تلفات قابل توجهی داشته است، هنوز هم تهدید بزرگی برای این کشور محسوب می شود. داعش با حمایت شبه نظامی گروه های خشونت گرا اقدامات تروریستی علیه غیرنظامیان انجام می‌دهد.

این مقام آمریکایی در پایان افزود: برگزاری عملیات نظامی برای دستیابی به راه حل در افغانستان کافی نیست؛ در این راستا به فشار دیپلماتیک و حمایت اجتماعی نیز نیاز است.

رفتن به نوارابزار