چهل هزار هکتار زمین کشاورزی عراق در آتش سوخت

مدیریت دفاع مدنی عراق وابسته به وزارت کشور طی بیانیه‌ای اعلام کرد که طی یک ماه گذشته 40 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی در شمال این کشور طعمه حریق شده است.

براساس این بیانیه، زمینهای کشت گندم و جو از روز 8 می امسال تاکنون 272 بار آتش گرفته و احتمالا این آتش سوزی ها از سوی گروه تروریستی داعش صورت گرفته است.

این آتش سوزی ها در استانهای موصل، صلاح الدین و کرکوک رخ داده و همچنین در 992 هزار هکتار زمین از آتش سوزی جلوگیری شده است.

امسال کشاورزان عراقی به دلیل بارش زیاد باران در فصل زمستان و بهار گذشته و پر شدن سدها، انتظار رهایی از خشکسالی چند سال اخیر را داشتند، اما این آتش سوزی ها محصولات آنان را از بین برده است.

راکان سعید، استاندار کرکوک پیشتر گفته بود که گروه تروریستی داعش برای مجازات روستاییانی که از آنها تبعیت نمی کنند، اراضی کشاوزی‌شان را آتش می‌زند.

گفتنی است گروه تروریستی داعش در سال 2014 یک‌سوم خاک عراق را تصرف کرد، اما نیروهای این کشور با پشتیبانی ائتلاف بین المللی طی سه سال گذشته توانستند این مناطق را از دست گروه مذکور آزاد کنند، اما سلول های خفته داعش هنوز در مناطق مختلف عراق حضور دارند.

رفتن به نوار ابزار