چاووش‌اوغلو: روند خرید سامانه اس-400 متوقف نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی در جمع خبرنگاران در دفتر امور اتحادیه اروپای این وزارتخانه تصریح کرد: روند خرید سامانه اس 400 به تعویق نیفتاده و متوقف نخواهد شد.

وی ادامه داد: ترکیه برای کاهش نگرانی‌های آمریکا نسبت به اینکه سامانه پدافند هوایی اس-400 ممکن است برای جنگنده‌های اف-35 و سیستم‌های ناتو تهدید تشکیل دهد، پیشنهاد تشکیل یک کارگروه مشترک داد. گفتیم که در میان کمیسیون باید نمایندگان ناتو هم باید.

چاووش‌اوغلو همچنین اظهار داشت: کارشناسان باید در مورد صحت یا سقم ادعاها و نگرانی‌های آمریکا تصمیم بگیرند. ما در این خصوص به نفس خود اعتماد داریم. به این دلیل چنین پیشنهاد سازنده‌‌ را ارائه کردیم. اگر آمریکا نیز به نفس خود اعتماد دارد، مثل اینکه قبلا گفته بودم، این پیشنهاد ما را قبول می کند.

وزیر امور خارجه ترکیه در ارتباط با تحولات اخیر در ادلب گفت: موضع ما مشخص است، این حملات باید متوقف شود. حمله به مراکز دیده بانی ما صورت نگرفته اما نگران هستیم.

او همچنین در مورد تحولات مربوط به شرق دریای مدیترانه تاکید کرد: ما از حقوق ترکیه و جمهوری ترک قبرس شمالی در دریای مدیترانه دفاع خواهیم کرد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار