پ.ک.ک/پ.ی.د از روستای استراتژیک عمر اوشاغی پاکسازی شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) به نقل از خبرگزاری آناتولی از سوریه، در چهارمین روز از آغاز عملیات شاخه زیتون توسط ارتش ترکیه علیه گروه ترویستی پ.ک.ک/پ.ی.د در غرب منطقه عفرین، نیروهای ارتش آزاد سوریه و نیروهای مسلح این کشور توانستند روستای «عمر اوشاغی» از توابع راجو در شمال استان حلب را از لوث عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

ترویست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د با استفاده از موقعیت منطقه راجو به شهرستان حصه از توابع استان ختای ترکیه حمله می کنند، این در حالی است که منطقه مذکور دارای موقعیت استراتژیک از لحاظ امتداد این منطقه به عفرین است.

نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه از آغاز عملیات شاخه زیتون در 4 روز نخست 16 نقطه مهم را از اشغال تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د آزاد کرده اند.

عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

گفتنی است ارتش ترکیه در تاریخ 20 ژانویه 2018 عملیات شاخه زیتون را جهت نابودی تروریست های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/پ.ی.د-ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرد.

رفتن به نوار ابزار