پیونگ یانگ: کیم و پوتین به زودی در روسیه با یکدیگر ملاقات می‌کنند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به زودی برای دیدار و گفتگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه عازم مسکو خواهد شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز سه شنبه ضمن تایید آنچه پیشتر کرملین از آن خبر داده بود ضمن اعلام سفر قریب الوقوع کیم جونگ اون به مسکو تصریح کرد: «این سفر به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه صورت می گیرد و رهبران دو کشور در جریان این سفر با یکدیگر دیدار و گفتگو خواهند کرد.»

در خبر کوتاه خبرگزاری رسمی کره شمالی که به این موضوع اختصاص دارد به محل انجام ملاقات میان سران دو کشور اشاره ای نشده است.

کرملین هفته گذشته بدون ارائه توضیحات بیشتر اعلام کرده بود که رئیس جمهوری روسیه و رهبر کره شمالی در نیمه دوم ماه آوریل در روسیه با یکدیگر ملاقات خواهند کرد.

برخی منابع نیز از بندر «ولادی‌وستوک» واقع در شرق روسیه به عنوان محل احتمالی ملاقات میان سران دو کشور روسیه و کره شمالی خبر داده اند.

این نخستین ملاقات رهبر کره شمالی با رئیس جمهوری روسیه محسوب می شود که به گزارش برخی منابع چهارشنبه یا جمعه صورت خواهد گرفت. آخرین ملاقات میان سران دو کشور هشت سال پیش میان کیم جونگ-ایل، پدر رهبر کنونی کره شمالی و دمیتری مدودف انجام شده بود.

یورونیوز

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار