پیرموذن: مردم آذربایجان علیه اصل ولایت فقیه قیام کرده اند

نورالدین پیرموذن نماینده سابق اردبیل در مجلس ایران در گفتگویی اختصاصی با آموزشکده اینترنتی توانا اظهار داشت که مردم  آذربایجان در ابتدای انقلاب با مشاهده وجود اصل ولایت فقیه در قانون اساسی در سراسر آذربایجان علیه دیکتاتوری ولایت فقیه قیام کردند.

وی تاکید کرد که این قیام با تصرف صدا و سیمای تبریز قدرت خود را نشان داد  که بعدا از سوی عوامل جمهوری اسلامی ایران سرکوب شد و ایت الله العظمی شریعتمداری نیز راهی حصر شد.

پیرموذن تصریح کرد که عوامل وقت حکومت با بیان اینکه قرار است تا این قانون اساسی هر ده سال یکبار مورد بازنگری قرار گیرد سعی کردند تا اعتراضات را خاموش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وقتی ملت آذربایجان در تبریز،زنجان ،ارومیه و اردبیل بر علیه دیکتاتوری نوین و اصل ولایت فقیه قیام کردند مردم اصفهان و شیراز و مشهد بر علیه آذربایجان قیام کردند.

پیرموذن همچنین با مشهدی دانستن اصلیت ایت الله خامنه ای اظهار داشت:خامنه ای ترک نیست اگر ترک بود حتما شرف، شجاعت و شهامت داشت.

نورالدین پیرموُذن نماینده اصلاح طلب در مجالس ششم و هفتم و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بود. در انتخابات مجلس هشتم رد صلاحیت شد و پس از مصاحبه‌ای با صدای آمریکا به انتقاد در مورد مسائل داخلی جمهوری اسلامی پرداخت و مجبور شد ایران را ترک کند و از سال ۱۳۸۷ در آمریکا زندگی کرده است. آقای پیر موذن استاد دانشگاه و ریاست بخش جراحی بیمارستان مدرس تهران، معاون آموزشی دانشکده مدرس تهران، معاون آموزشی دانشکده پزشکی شهید بهشتی، معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی تبریز، ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و قائم مقام وزیر بهداشت در استان اردبیل بوده است. او در حال حاضر فوق تخصص جراحی توراکس در آمریکا است.
رفتن به نوار ابزار