پیامهای تبریک اردوغان، ییلدیریم و شنتوپ به نامزد پیروز انتخابات شهرداری کلان شهر استانبول

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتشار پیامی، پیروزی اکرم امام‌اوغلو نامزد ائتلاف ملت در انتخابات شهرداری استانبول را تبریک گفت و تاکید کرد که اراده ملی تحقق یافته است.

اردوغان، در پیام خود آورده است: “از این پس نیز همانند گذشته در روند پیش رو بدون عقب گرد از دموکراسی، حاکمیت قانون، صلح، رفاه و ثبات کشور، در چارچوب اصول ائتلاف جمهور با اتحاد و یکپارچگی به اهداف 2023 حرکت خواهیم کرد. طی اجلاس سران G-20 و سفر به کشورهای چین، اروپای جنوبی و بالکان به حل و فصل تمامی مشکلات داخلی و خارجی بر اساس منافع ملی کشورمان تمرکز خواهیم کرد.”

بینالی ییلدیریم، نامزد ائتلاف جمهور در انتخابات ریاست شهرداری استانبول با بیان این که رقیبش اکرم امام اوغلو نامزد ائتلاف ملت بر اساس آرای ماخوذه هم اکنون پیشتاز این انتخابات است، به وی تبریک گفته و آرزوی موفقیت کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: از خداوند می‌خواهم نتایج انتخابات شهرداری برای استانبول آثار مثبتی درپی داشته باشد. برای رفاه و آسایش مردم این شهر از اقدامات امام‌اوغلو حمایت خواهیم کرد.

مصطفی شن‌توپ، رئیس مجلس ترکیه نیز پیروزی اکرم امام‌اوغلو در انتخابات شهرداری استانبول را تبریک گفت.

گفتنی است اصلی ترین نامزدهای این انتخابات «بنعلی یلدریم» از حزب عدالت و توسعه و کاندیدای ائتلاف جمهور و «اکرم امام اوغلو» از حزب جمهوری خواه خلق و کاندیدای ائتلاف ملت بودند.

«نجدت گوکچنار» از حزب سعادت و «مصطفی ایلکر یوجل» از حزب وطن نیز دو نامزد دیگر انتخابات شهرداری استانبول بودند. سی و یک هزار و 342 صندوق برای این انتخابات تعیین شده و ده میلیون و 560 هزار و 963 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات شهرداری اعلام شدند.

رفتن به نوار ابزار