پنجمین روز اعتراضات/ ملت گدایی می کند، آقا خدایی می کند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) از روز سه‌شنبه ۹ مردادماه مردم و بازاریان در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند که این اعتراضات روز شنبه ۱۳ مرداد در کرج، قم و تهران با حضور گسترده‌ مردم برای پنجمین روز متوالی ادامه یافت. بنا بر برخی گزارشات بیش از ۵۰ تن از زنان بازداشت شده در اعتراضات روزهای اخیر به زندان قرچک ورامین منتقل شده و در قرنطینه نگهداری می‌شوند.

از ساعات اولیه صبح روز شنبه در بسیاری از شهرهای ایران جو امنیتی سنگینی حاکم بوده، با این حال گزارشات حاکی از این است که اعتراضات در شهرهای کرج، قم و تهران با حضور گسترده مردم شکل گرفته است.

مردم حاضر در این راهپیمایی‌ها با سر دادن شعارهایی نظیر “ایرانی داد بزن، حقتو فریاد بزن”، “نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم”، “مرگ بر دیکتاتور” و “ملت گدایی می‌کنه، آقا خدایی می‌کنه” اعتراض خود را نشان می‌دادند.

بر اساس برخی گزارشات بیش از ۵۰ تن از زنان بازداشت شده در اعتراضات روزهای اخیر به زندان قرچک ورامین منتقل شده و در قرنطینه نگهداری می‌شوند.

بسیاری از خبرگزاری‌های وابسته به دولت که در اعتراضات گذشته دائما در حال انکار و اعلام پایان تجمعات بودند، در دور جدید اعتراضات سعی بر آن دارند که عامل این تجمعات را گروه‌های مخالف معرفی کرده و یا این اعتراضات را تجمعات صنفی بخوانند.

گفتنی است گرانی و بیکاری از اصلی‌ترین دلایل اعتراضات مردم از دی‌ماه ۹۶ تاکنون بوده است.

پلیس راهنمایی رانندگی استان البرز برای تردد وسایل نقلیه در گوهردشت و ماهدشت و شماری دیگر از نقاط این استان، از ساعت ١٨ شنبه مقررات منع رفت و آمد وضع کرده است: “تردد وسایل نقلیه از مسیر‌های پل شهدای روحانی، بلوار استقلال به خیابان مطهری، میدان رستاخیز به فلکه اول و تقاطع سه باندی و بلوار ماهان به فلکه اول ممنوع خواهد بود”.

فیلمهایی از روز پنجم این اعتراضات در پایین منتشر شده است:

https://goo.gl/6yg7hy

رفتن به نوار ابزار