پمپئو: رهبران ایران از جمله روحانی از ترورهای اروپا خبر دارند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ وزیر خارجه ایالات متحده در پاسخ به سوال خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت رهبران جمهوری اسلامی از ترورهایی که در اروپا انجام می شود، اطلاع دارند و اجازه می‌دهند که چنین اتفاقی بیافتد.

مایک پمپئو در کنفرانس خبری در حاشیه نشست ناتو در واشنگتن در پاسخ به فرهاد پولادی خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «هم اکنون، کارزاری از سوی ایران برای سوءقصد و ترور در اروپا ادامه دارد. همه رهبران جمهوری اسلامی ایران از جمله حسن روحانی که رئیس جمهوری ایران است، اجازه می‌دهند که این اتفاقی بیافتد.»

وی افزود: «بارها گفته‌ام تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران چیست و تهدیدها خیلی زیاد هستند ولی ما از جمهوری اسلامی ایران فقط خواسته‌ایم رفتاری عادی مثل دیگر کشورها داشته باشند.»

پمپئو گفت: «ما با تمامی متحدان‌مان کار می‌کنیم که تهدیدات ایران را بی‌اثر کنیم و از سوی دیگر دست به اقدامات بازدارنده هم می‌زنیم. ما تحریم وارد می‌کنیم تا ایران برای چنین رفتارهایی، منابع در اختیار نداشته باشد.»

وزیر خارجه ایالات متحده افزود: «همین الان پیکارجویان تروریستی اروپایی در عراق و سوریه هستند و ما باید تلاش کنیم که این‌ها دیگر جذب نیروهای تروریستی نشوند. ولی اقدامات ایران این کار را دشوار می‌کند.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار