پلیس هنگ‌کنگ برای متفرق کردن تظاهرکنندگان گلوله لاستیکی شلیک کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پلیس هنگ‌کنگ برای متفرق کردن معترضان به تصمیم دولت برای اعزام مظنونین به برخی جرایم به سرزمین اصلی گلوله لاستیکی شلیک کرده است.

تظاهرات علیه لایحه دولت محلی هنگ‌کنگ برای استرداد مظنونان از جمله به سرزمین اصلی چین امروز چهارشنبه، ۲۲ خرداد (۱۲ ژوئن) هم با حضور چند هزار نفر از مخالفان ادامه یافت. این تظاهرات با تجمع آرام در برابر ساختمان پارلمان محلی هنگ‌کنگ آغاز شد اما زمانی که گروهی از معترضان در صدد برآمدند داخل ساختمان شوند، بین آنان و پلیس درگیری روی داد.

بعضی از معترضان توانستند با عبور از صف پلیس وارد ساختمان پارلمان شوند که به درگیری با ماموران حفاظت منجر شد. پلیس گفته است که بعضی از تظاهرکنندگان به سوی ماموران سنگ پرتاب می‌کردند یا با چتر به آنان هجوم می‌بردند. پلیس در ابتدا گاز اشک آور به کار برد اما با ادامه ناآرامی به شلیک گلوله لاستیکی مبادرت کرد.

رئیس پلیس هنگ‌کنگ گفته است که با توجه به هجوم تظاهرکنندگان و بروز اغتشاش، ماموران چاره‌ای جز استفاده از اسلحه و شلیک گلوله لاستیکی نداشتند.

قرار بود مذاکرات پارلمان درباره این لایحه امروز صورت گیرد اما حضور معترضان مانع از ورود شماری از نمایندگان و همچنین باعث نگرانی امنیتی شد. در نتیجه جلسه امروز به تعویق افتاد.

رفتن به نوار ابزار