پلیس ایران برای کنترل ارز وارد بازار می شود

این پست نیز در دسترس است: faفارسی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پس از نوسانات اخیر در نرخ ارز در ایران، رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی ایران از ورود این پلیس به موضوع خرید و فروش ارز در بازار آزاد ایران شد.

محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگهی نیروی انتظامی ایران در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: «اخیرا با درخواست رئیس کل بانک مرکزی جلسات مستمری در این خصوص برگزار شد و با همکاری مجموعه بانک مرکزی در حال طراحی اقداماتی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها در بازار ارز هستیم». او افزود: «در حال حاضر همکاران ما در حال شناسایی خریداران و فروشندگان بازار آزاد ارز که به نوعی در این بازار تاثیرگذارند هستند و پیگیری‌های اطلاعاتی در حال انجام است».

وی اضافه کرد: «البته باید توجه داشت که قطعا نوع برخورد ما با آنچه در سنوات قبل در بازار ارز اتفاق افتاد، متفاوت است و قطعا به آن شکل که در خیابان‌ها دستگیری داشته باشیم نخواهیم داشت». مقیمی گفت: «در حال حاضر در حال بررسی تاثیرگذاران در بازار ارز و کسانی که حمایت و پشتیبانی پشت پرده از آنها می‌کنند هستیم و امروز برای ما روشن شده که این افراد چه کسانی هستند».

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی ایران تاکید کرد: «به دنبال این اطلاعات، تذکراتی به برخی از این افراد داده شده و تعدادی را نیز دستگیر خواهیم کرد. البته باید توجه داشته در بسیاری از موارد آن‌هایی که در خیابان‌ مبادرت به خرید و فروش ارز می‌کنند مغازه‌دارانی هستند که ممکن است در بازار ارز نیز تاثیرگذار باشند».

در روزهای اخیر بار دیگر قیمت دلار در ایران شاهد افزایش شدید بود و هر دلار به بیش از 4650 تومان رسید.

این پست نیز در دسترس است: faفارسی