پلیس ایران برای کنترل ارز وارد بازار می شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پس از نوسانات اخیر در نرخ ارز در ایران، رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی ایران از ورود این پلیس به موضوع خرید و فروش ارز در بازار آزاد ایران شد.

محمدرضا مقیمی رئیس پلیس آگهی نیروی انتظامی ایران در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: «اخیرا با درخواست رئیس کل بانک مرکزی جلسات مستمری در این خصوص برگزار شد و با همکاری مجموعه بانک مرکزی در حال طراحی اقداماتی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها در بازار ارز هستیم». او افزود: «در حال حاضر همکاران ما در حال شناسایی خریداران و فروشندگان بازار آزاد ارز که به نوعی در این بازار تاثیرگذارند هستند و پیگیری‌های اطلاعاتی در حال انجام است».

وی اضافه کرد: «البته باید توجه داشت که قطعا نوع برخورد ما با آنچه در سنوات قبل در بازار ارز اتفاق افتاد، متفاوت است و قطعا به آن شکل که در خیابان‌ها دستگیری داشته باشیم نخواهیم داشت». مقیمی گفت: «در حال حاضر در حال بررسی تاثیرگذاران در بازار ارز و کسانی که حمایت و پشتیبانی پشت پرده از آنها می‌کنند هستیم و امروز برای ما روشن شده که این افراد چه کسانی هستند».

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی ایران تاکید کرد: «به دنبال این اطلاعات، تذکراتی به برخی از این افراد داده شده و تعدادی را نیز دستگیر خواهیم کرد. البته باید توجه داشته در بسیاری از موارد آن‌هایی که در خیابان‌ مبادرت به خرید و فروش ارز می‌کنند مغازه‌دارانی هستند که ممکن است در بازار ارز نیز تاثیرگذار باشند».

در روزهای اخیر بار دیگر قیمت دلار در ایران شاهد افزایش شدید بود و هر دلار به بیش از 4650 تومان رسید.