پلمپ دستکم 40 باب “خانه مسکونی” در پایتخت ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از پلمپ بیش از 30 الی 40 خانه در پایتخت ایران خبر داده است.

بخشنده در این خصوص گفته است: هر خانه‌ای هم که برای ما محرز شود به محلی برای پاتوق معتادان تبدیل شده، قطعا برخورد می‌کنیم و مجوز پلمپ آن را می‌گیریم و این خانه ها در محله‌‌های هرندی، شوش و مولوی بصورت روزانه برای معتادها اجاره داده می شدند.

ادامه اظهارات وی به شرح زیر است:

– طرح‌های بسیار زیادی از ابتدای سال در اطراف مدارس و مراکز آموزشی اجرا شد و معتادان را از اطراف مدارس جمع‌آوری کردیم و آن نقاط از حضور معتادان و بعضا خرده‌فروشان پاکسازی شد.

–  واقعیت این است که در تهران 15 الی 20 هزار معتاد متجاهر وجود دارد که حدود هزار و 500 نفر از این افراد زن هستند.
– در حال حاضر چند نقطه از جمله همین پاتوق معتادان در ترمینال جنوب مانده است که در دستور کار ما قرار دارد و در حال جمع‌آوری معتادان از این مناطق آلوده هستیم.
– معتقدم با قاچاقچیان مواد مخدر باید به شدت برخورد کرد. همچنین با افرادی که در قالب باندهای مسلحانه اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کنند، باید برخورد کرد و اعدام شوند، اما معتقدم اگر قرار باشد، این مجازات را برای همه افرادی که در زمینه مواد مخدر دستگیر می‌شوند، اجرایی کنیم، پاسخگو نیست و قطعا نمی‌تواند مجازات بازدارنده‌ای باشد.
–  اخیرا تعدادی از افرادی که اقدام به قاچاق مواد مخدر کرده‌اند، خانم‌ هستند و متاسفانه آمار دستگیری‌ها نشان می‌دهد که حضور خانم‌ها در حمل مواد مخدر، توزیع و مصرف مواد نسبت به گذشته کمی افزایش داشته است، البته این میزان درصد بالایی نیست.

 

رفتن به نوارابزار