پرچم دفاع از اسلام را به دست ترامپ داده‌ایم!/عمادالدین باقی

 

🌿 آقای سیاوش اردلان، پستی گذاشته با عنوان: “سکوت حیرت‌انگیز دنیای ‎اسلام” و می‌نویسد: “از سال گذشته تا حالا دولت ‎چین بین ۸۰۰ هزار تا ۲میلیون نفر از اقلیت ۴۰ میلیونی ‎مسلمان این کشور را دستگیر و در اردوگاه‌های آموزشی تحت شرایط طاقت‌فرسا به کار گرفته و شستشوی مغزی داده؛ بدون اینکه خانواده‌ها از حال و روزشان خبر داشته باشند”.

🌿 بهمن کلباسی هم نوشته: “وزارت خارجه آمریکا به مراتب پر سروصداتر این ماجرا را نقض گسترده حقوق بشر خوانده‌ تا کشورهای اسلامی. مقام‌های جمهوری اسلامی که برای مسلمانان در میانمار از رهبر تا وزارت خارجه اعتراض کردند، در مورد مسلمانان چین در سکوت کامل هستند”.

🌿 خدا رحمت کند آیت‌الله منتظری را. او در دفاع از مظلومین، صداقت داشت نه سیاست. همانطور که از حقوق مردم فلسطین دفاع می‌کرد، به سرکوب مسلمانان چچن، میانمار و چین هم اعتراض می‌کرد و بیانیه می‌داد و آنان را قربانی معاملات سیاسی نمی‌کرد.

🌿 امروز اگر آن بیانیه‌ها مرور شوند، نکات جالبی دارند. ازاین‌رو بود که مردم او را باور می‌کردند.

🌿 امروز با وجود مماشات خود فلسطینی‌ها با اسراییل، کاتولیک‌تر از پاپ شده‌اند؛ ولی در برابر کشتار و شکنجه مسلمانان چچن در روسیه و مسلمانان چین، سکوت مطلق اختیار می‌کنند.

🌿 مردم دولت آمریکا را هم باور نمی‌کنند؛ چون جنایات سعودی و السیسی در مصر را نمی‌بیند، ولی خشونت علیه مسلمانان در چین را می‌بیند.

🌿 انگیزه‌شان، انساندوستانه نیست؛ سیاست‌بازی و قدرت است. اگر آن رویکرد صادقانه آیت‌الله منتظری وجود داشت؛ امروز وزارت خارجه ترامپ پرچمدار ریاکارانه اعتراض به سرکوب وحشیانه مسلمان چین و روسیه نمی‌شد.

🌿 انسانگرایی ناب و بدون ریا این است که از حقوق همه انسان‌ها، فارغ از مرام، منفعت و سیاست دفاع کنیم. دفاع از حقوق هر انسانی، لزوما دفاع از عقیده یا عمل ارتکابی او نیست.