پرونده عباس لسانی در دادگاه انقلاب تبریز بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پرونده عباس لسانی فعال سرشناس حرکت ملی آذربایجان در شعبه ۱۱ دادیاری دادگاه انقلاب تبریز در جریان بوده و توسط این شعبه رسیدگی می شود.

ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در این باره گفته است: بازداشت عباس لسانی فعال سرشناس تورک در مورخه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ با قرار نیابت از حوزه قضائی آذربایجان‌شرقی صورت گرفته و پرونده وی اکنون در شعبه ۱۱ دادیاری تبریز در جریان است.

عتباتی این موضوع را امروز چهارشنبه ۲۰ تیر و در مراجعه رقیه علیزاده همسر لسانی به دادسرای اردبیل عنوان کرده است. عباس لسانی اولین بازداشتیِ دستگیریهای گسترده‌ای است که در ارتباط با گردهمایی سالانه قلعه بابک صورت گرفته است.

چندین روز قبل از دستگیری این فعال سیاسی آذربایجانی ، ویدئویی از وی منتشر شد که وی از لزوم و جدیت حضور در مراسم قلعه بابک امسال سخن گفته است.

همچنین در ویدیویی دیگر که همین اواخر در مراسم خاکسپاری استاد حسن دمیرچی و در میان هزاران فعال مدنی آذربایجانی به سخنرانی پرداخته عنوان می کند: که آذربایجان منفعل نیست و سر فرصت و به موقع قدرت خود را نشان خواهد داد.

انتشار این دو ویدیو از وی واکنش‌های مثبتی در فضای مجازی حوزه آذربایجان بوجود آورد و گمان می‌رود بازداشت و رسیدگی ویژه به پرونده وی در تبریز در ارتباط با این موضوعات میباشد.

عباس لسانی از فعالین شناخته شده و از پیشگامان نافرمانی مدنی در حرکت دمکراتیک آذربایجان جنوبی است. او به خاطر فعالیت‌هایش، بارها بازداشت ، شکنجه ، تبعید و متحمل حبس‌های طولانی مدت شده است.

رفتن به نوار ابزار