پایان اعتصاب غذای عباس لسانی در زندان اردبیل/ برگزاری دومین جلسه دادگاه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دومین جلسه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل روز جاری در دادگاه انقلاب اردبیل برگزار شد. پس از پایان این جلسه دادگاه آقای لسانی به درخواست خانواده و تعدادی از فعالین که جهت ملاقات با ایشان در مقابل دادگاه حاضر شده بودند پس از ۱۹ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۵ خردادماه ۹۸، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل در شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر برگزار شد.

گفته می شود به دلیل حال نامناسب آقای لسانی در پی اعتصاب غذای طولانی مدت ادامه این جلسه به روزهای آتی موکول شد و پس از پایان این جلسه عباس لسانی به درخواست اعضای خانواده و فعالانی که جهت ملاقات با ایشان در مقابل دادگاه حاضر شده بودند به اعتصاب غذای خود پایان داد ولی تاکید کرده است : “اگر روند دادرسی به شکل عادلانه و منطبق بر قوانین ادامه نیابد با شروع اعتصاب غذای مجدد تا پایان تغییر مسیر پرونده دست از اعتصاب بر نخواهد داشت”.
آقای لسانی از تاریخ ۶ خردادماه در اعتراض به ممانعت مسئولین زندان از دسترسی وی به خلاصه پرونده‎ که توسط وکیلش تهیه و برای آقای لسانی به زندان ارسال شده بود، دست به اعتصاب غذا زده بود. گفته می شود ممانعت از دسترسی به این خلاصه پرونده به دستور رییس حفاظت اطلاعات این زندان صورت گرفته است.

لازم به ذکر است پیشتر جلسه اول رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه این آقای لسانی نیز در تاریخ ۲۰ خردادماه در این شعبه برگزار شده بود.

رفتن به نوار ابزار