پاکستان: هیچ گروه شبه نظامی در خاک ما پناهگاه ندارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سخنگوی ارتش پاکستان به انتقادهای تند رئیس جمهوری آمریکا از پاکستان واکنش نشان داده است.

دونالد ترامپ همزمان با اعلام استراتژی جدید این کشور برای افغانستان، پاکستان را مورد انتقاد قرار داد و گفت این کشور به تروریستان پناه داده است.

ژنرال آصف غفور در صفحه کاربری توییترش نوشته است “هیچ گروه شبه نظامی در پاکستان پایگاه ندارد. عملیات های ارتش پاکستان علیه گروه های تندرو در پاکستان نشان میدهد که این کشور در مبارزه با تروریسم عزم راسخ دارد.”

دولت پاکستان بارها ادعاهای دولت افغانستان وحامیان خارجی اش مبنی بر پناه داده به تروریستان را رد کرده است.

مقام های دولت افغانستان اما گفته اند مدارک معتبری در دست دارند که نشان میدهد پاکستان از گروه های تندرو وابسته به شکبه های تروریستی حمایت میکند.

از سوی دیگر چین متحد نزدیک پاکستان در منطقه در اظهارات رسمی از موضع پاکستان دفاع کرده است.

هوا چون ینگ سخنگوی وزارت خارجه چین ساعاتی پس از اظهارات دونالد ترامپ گفته ” پاکستان در خط اول جنگ با تروریسم است و در این راه قربانی های بزرگی داده است. ما به این باور هستیم که نقش پاکستان در مبارزه با تروریسم مهم و سازنده بوده است.”

ریاست جمهوری افغانستان از استراتژی جدید آمریکا برای این کشور استقبال کرده و  گفته است “قدرت نیروهای امنیتی و دفاعی ما باید به طالبان و دیگران واضح سازد که آنان پیروز این جنگ نخواهند بود.”

 

رفتن به نوار ابزار